PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta w dobie mediów społecznościowych

Autor: nieck • Źródło: en
31-01-2022, 08:45
Dentysta w dobie mediów społecznościowych Reklamowanie swoich usług na mediach społecznościowych Fot. Shutterstock
Facebook, Twitter, Instagram stały się niezbędne do przekazywania informacji o funkcjonowaniu gabinetu stomatologicznego i zdobywania nowych pacjentów. Obecnie są nie tyle opcją, co koniecznością!
  • Ważne dla funkcjonowania dentysty jest znalezienie odpowiedniej platformy społecznościowej, na której będzie budował swoją pozycję.
  • Nowy pacjent, zanim przekroczy próg gabinetu, z pewnością będzie sprawdzał opinie o nim w mediach społecznościowych.

Niemal każdy obecnie w jakiś sposób funkcjonuje w mediach społecznościowych. Są ważne nie tylko w  życiu prywatnym, ale wiele osób wykorzystuje je do budowania swojej kariery - dentyści także.

Marketing szeptany to przeżytek?

Jeśli dentysta chce rozwijać swoją działalność, musi pozostać aktywny w mediach społecznościowych. W przeszłości najczęściej nowi pacjenci pojawiali się zachęceni przez znajomych lub kogoś z rodziny, obecnie potrzebna jest bardziej aktywna forma reklamy, by przyciągnąć pacjenta pierwszorazowego. A taką jest obecność  na mediach społecznościowych.

Facebook, Twitter, Instagram to  świetny sposób na kontakt z potencjalnymi pacjentami. Tworząc silną pozycję na platformach tych platformach, dentysta dociera do większej liczby osób z informacją o swoich usługach.

Ponadto kanały społecznościowe mogą pomóc dentystom w nawiązaniu kontaktu z dużą liczbą stałych pacjentów. Za ich pośrednictwem mogą promować nowe produkty, usługi lub oferty specjalne. W ten sposób pacjenci będą na bieżąco informowani o działalności lekarza, nawet jeśli minęło sporo czasu od ich ostatniej wizyty.

Środowisko dentystów na mediach społecznościowych

Bycie stomatologiem grozi izolacją, a media społecznościowe skutecznie temu przeciwdziałają. Zapewniają wsparcie kolegów po fachu, co szczególnie się liczy. Nie przypadkiem bowiem zawód dentysty uznawany jest za jeden z najbardziej stresujących. Dla własnego zdrowia psychicznego ważne więc, by mieć z kim dzielić się doświadczeniami i trudnościami.

Dzięki mediom społecznościowym można mieć kontakt z największymi ekspertami w dziedzinie stomatologii. Można przesyłać zdjęcia, prześwietlenia i uzyskiwać różne opinie innych lekarzy, nawet zanim jeszcze pacjent wyjdzie z gabinetu!  Facebook daje szansę szybkiej nauki , gdy można się zapoznać z doświadczeniami innych lekarzy dentystów. Także w trudnych przypadkach.

Obecność w mediach

Budowanie silnej obecności w mediach społecznościowych wymaga czasu, by stworzyć treści, którymi warto się dzielić. Ważne by posty były ciekawe,  bo takie zachęcą ludzi do polubienia i udostępnienia ich treści.

Na przykład dentysta może promować zdrowy tryb życia, dzieląc się artykułami o korzyściach płynących ze stosowania nici dentystycznej lub poprawie zdrowia zębów poprzez prawidłowe odżywianie, czy doradzać jak przystąpić do odzwyczajania się od palenia papierosów.

Przydaje się też utworzenie kont na wielu platformach, ponieważ każda ma swoje mocne i słabe strony. Na przykład Facebook świetnie nadaje się do dotarcia do dużej liczby odbiorców, a Twitter jest idealny do udostępniania krótkich wiadomości o nowościach dentystycznych lub ofertach specjalnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH