PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Dentysta Edward Zuckerberg, ojciec swojego syna

Autor: miro • Źródło: ms
02-05-2019, 11:24
Dentysta Edward Zuckerberg, ojciec swojego syna Dentysta Edward Zuckerberg na swoim profilu FB
To dość rzadka sytuacja, gdy uznany lekarz dentysta koryguje zawodową karierę pod wpływem tego co osiągnął syn. Tak stało się w przypadku Edwarda Zuckerberga, którego - pomimo 30 lat w zawodzie - w zasadzie nikt, poza grupą pacjentów i lekarzy dentystów nie zna, w przeciwieństwie do syna Marka Zuckerberga – tego od Facebooka.

Ciekawą informacją jest to, że babką Edwarda była Mania (Minnie) Wiesenthal urodzona w 1892 roku w Polsce, w  Skale Podolskiej. Kobieta w wieku 19 lat wyemigrowała do USA.

Dr Edward J. Zuckerberg jest pionierem idei bezbolesnej stomatologii, działa w tym kierunku od ponad 30 lat. Promuje w tym zakresie najnowsze technologie dentystyczne, głównie uczestnicząc w wykładach, konferencjach i konwencjach stomatologicznych. Jest on autorem wielu artykułów związanych z marketingiem mediów społecznościowych w powiązaniu z aktywnością w branży stomatologicznej.

Od pewnego czasu ojciec Marka Zuckerberga wykorzystuje ogromne doświadczenie, aby instruować inne praktyki stomatologiczne w najbardziej efektywnym wykorzystaniu mediów społecznościowych do promowania lecznic. Jego praca pomogła wielu praktykom pozyskiwać nowych pacjentów i polepszać relacje z istniejącymi.

- Opanowanie marketingu internetowego ma podstawowe znaczenie dla praktyk dentystycznych z niespotykanym dotąd dostępem do większej liczby odbiorców niż kiedykolwiek wcześniej – zapewnia Edward Zuckerberg.

Dr Zuckerberg otworzył praktykę dentystyczną w Dobbs Ferry w stanie Nowy Jork w 1981 r. Pracował tam nad opracowaniem bezbolesnych technik, które pomagają pacjentom cierpiącym na fobię dentystyczną. Teraz pracuje w Kalifornii (od 2013 r., kiedy to wraz z żoną przeniósł się  na zachodnie wybrzeże USA, aby być bliżej swoich wnuków).

Dr Zuckerberg przyjmuje pacjentów w niepełnym wymiarze godzin w klinice dr Nidhi Pai, w Palo Alto w Kalifornii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH