PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta bankowiec z przymusu?

Autor: Łukasz Sowa
26-11-2012, 05:22
Dentysta bankowiec (foto: sxc.hu)
Dentysta bankowiec (foto: sxc.hu)
Dentysta powinien zapewniać profesjonalne usługi stomatologiczne to truizm. W zaskarbianiu sobie życzliwej pamięci pacjentów liczą się szczegóły. Coraz częściej osoby odwiedzające gabinety stomatologiczne otrzymują w nich usługi z pozoru niezwiązane z branżą medyczną. Jakie?

Pacjenci na leczenie zębów zaciągają kredyt za pośrednictwem klinik dentystycznych. Tego typu partnerstwo rozwija już ponad 1 tys. praktyk stomatologicznych.

Nową jakość w działaniu klinik dentystycznych przyniosło samo życie. Z badania Europ Assistance i Cercle Santé wynika, że 15 na 100 Polaków rezygnuje z wizyty u dentysty, bo nie ma na to pieniędzy, a podobno aż siedem na dziesięć osób pozwolić sobie może na kosztowne usługi stomatologiczne tylko dlatego, że zaciągnęło na ten cel kredyt. Z powodu niedoborów w domowej kasie niemal co drugi mieszkaniec Polski (41 proc.) wstrzymuje się z wizytą u lekarza.
Dentysta "na raty"
Wprowadzenie sprzedaży ratalnej jest coraz częściej podstawowym warunkiem pozyskania nowych klientów i tym samym zwiększenia przychodów z działalności prowadzonej przez lekarza - dentystę.

Zasadą pożyczek na leczenie zębów jest to, że pacjent może dopełnić wszelkich formalności bezpośrednio w placówce medycznej. To najszybszy sposób uzyskania dostępu do leczenia. Propozycji jest wiele. Tak zwana pożyczka ratalna bywa dostępna z reguły w kilku opcjach, które różnią się przede wszystkim liczbą rat i oprocentowaniem.

Konkretny przykład? W tego typu ofercie specjalizuje się Santander Consumer Finanse, który dzieli spłatę kredytu nawet na 36 równych miesięcznych rat. - W ten sposób sfinansować można usługi medyczne o łącznej wartości 50 tys. zł. Dodatkowo kredytobiorca ma możliwość ubezpieczenia swojego życia i zdrowia oraz zabezpieczenia spłaty rat w przypadku następstwa utraty pracy wymienia Przemysław Gromek, dyrektor ds. Produktu Sprzedaży Ratalnej Santander Consumer Finanse.

Wcześniej jednak właściciela gabinetu dentystycznego, pośredniczącego w uzyskiwaniu pieniędzy na zakup usług stomatologicznych, musi odwiedzić pracownik instytucji finansującej leczenie.

To on:

- doprowadzi do formalnego nawiązania współpracy pomiędzy placówką medyczną a oferującym pieniądze;

- przeprowadzi szkolenie z zasad obsługi pacjentów wspierających się kredytem przy finansowaniu np. leczenia zębów;

- zaprezentuje zasady działania aplikacji internetowej do sprzedaży pożyczek ratalnych;

- przekaże materiały promujące sprzedaż ratalną.

Nic więc dziwnego, że wszelkie formalności zajmą co najmniej pięć dni roboczych. Należy je jednak skrupulatnie dopełnić, aby później móc ułatwić życie pacjentom.

Lekarz dentysta sam może także posiłkować się kredytem przeznaczonym  na rozwój prowadzonej działalności gospodarczej. Minimalna wysokość kredytu w Santander Consumer Finanse to 10 tys. zł, maksymalna uzależniona jest od parametrów wskazujących na aktywną sprzedaż kredytów we współpracy z kredytodawcą.

Maleje grono osób, które uważają, że kwestie organizowania pieniędzy dla pacjentów są tylko nieistotnymi szczegółami przy oferowaniu usług stomatologicznych. W uszach dentystów coraz częściej dźwięczy pytanie. A Ty co możesz jeszcze zrobić dla swojego pacjenta?

Czego dentysta powinien unikać? Przede wszystkim współpracy z firmami, które mogą negatywnie wpłynąć na postrzeganie samej praktyki stomatologicznej. Obecnie na rynku działa wiele podmiotów dających szybki dostęp do finansowania leczenia. Takie podmioty oferują co prawda - pożyczki bez zbędnych formalności, ale.. O zagrożeniach wynikających z korzystania z tego typu ofert pisaliśmy w materiale Lichwiarskie pożyczki na dentystę.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
bizDENT   pożyczki   kredyty   banki   Finanse  

POLECAMY W SERWISACH