PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści z woj. podlaskiego biorą opłatę covidową na siebie

Autor: miro • Źródło: ms
19-08-2020, 09:40
Dentyści z woj. podlaskiego biorą opłatę covidową na siebie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Na 29, ankietowanych przez portal poranny.pl, gabinetów stomatologicznych w województwie podlaskim, 20 nie podwyższyło cen usług ze względu na koszt stosowanych środków ochrony indywidualnej. Właściciele lecznic nie wprowadzili także opłaty tzw. covidowej.

Ci, którzy się na to zdecydowali, podwyżki tłumaczą zwiększonymi wydatkami na środki sanitarne (rękawiczki, płyny dezynfekcyjne) oraz wydłużeniem czasu obsługi klienta. Stomatolodzy nie wprowadzili odrębnej opłaty epidemiologicznej, tylko włączyli podwyżkę bezpośrednio w koszt usługi. Ceny w tych gabinetach wzrosły o ok. 30 - 50 zł.

Właściciele hurtowni zaopatrujący gabinety stomatologiczne m.in. w sprzęt ochronny oceniają, że koszt wymaganych śoi, które należałoby zużyć podczas przyjęcia jednego pacjenta, nie powinien przekroczyć 50 zł.

W sześciu gabinetach porannemu.pl nie chciano udzielić odpowiedzi na pytanie o podwyżki cen. Wielu dentystów przebywa też na urlopach i kontakt z nimi jest niemożliwy.

Statystyka podawana przez GUS mówi, że ceny usług stomatologicznych w lipcu wobec czerwca 2020 r. spadły o 0,1 proc. po ich szybkich wzrostach w maju (o 0,4 proc.) i czerwcu 2020 r. (aż o 7,8 proc.). 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   Koszty   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH