PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Denturystyka: Polska w egzotycznym towarzystwie

22-07-2013, 00:02
Denturystyka: Polska w egzotycznym towarzystwie (fot. Fotolia)
Denturystyka: Polska w egzotycznym towarzystwie (fot. Fotolia)
Portal Dental Heroes przedstawił listę najważniejszych państw na szlaku osób leczących zęby

. Ranking jest ciekawy, nie tyle ze względu na informacje, iż tzw. denturystyka pozwala zaoszczędzić nawet do 70 proc. kosztów, ale na to jakie kraje się w nim znalazły. 

Europa Wschodnia od dawna uważana jest za "sweet spot" dla Europejczyków, którzy potrzebują opieki medycznej najwyższej jakości po przystępnych cenach. Klasyczny przykład - brytyjska opieka stomatologiczna jest najdroższa w całej Europie, np. podstawowe wypełnienie kosztuje tam ok. 200 dolarów (po przeliczeniu). Na Węgrzech taką samą usługę pacjenci płacą nieco ponad 10 dolarów. Zdaniem autorów rankingu, turystyka stomatologiczna nie kończy się jednak na Europie Wschodniej.

Amerykanie lubią podróżować na południe od granicy. Kraje takie jak Meksyk i Kostaryka to nie tylko wspaniałe miejsce na luksusowe wakacje, przyciągają również pacjentów stomatologicznych. Dentyści w Los Algodones w Meksyku, za wypełnienie pobierają 70 dolarów, czyli około 70 proc. mniej niż w USA. To się musi opłacać, szczególnie że to miasto znajduje się w pobliżu granicy z Arizona, czyli o pięć godzin jazdy od Los Angeles.

Turystyka stomatologiczna według DentalHeroes.com - najmodniejsze kierunki

Meksyk

W ostatniej dekadzie Meksyk odnotował znaczny napływ denturystów z USA i Kanady. Cabo San Lucas, Puerto Vallarta, Cancun są jednymi z najpopularniejszych ośrodków leczenia zębów.

Tajlandia

Tajlandia oferuje największe i najnowocześniejsze szpitale dentystycznych na całym świecie. Każdego roku leczy się tu tysiące turystów z Australii, Ameryki, Kanady, Nowej Zelandii.

Hiszpania

Hiszpania jest znana z najlepszych cen na tle innych krajów europejskich i USA. Kuszące nadmorskie kurorty wydają się najlepszą opcją, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Niedawny upadek gospodarczy sprawił, że ceny zabiegów stomatologicznych poszły w dół jeszcze bardziej. Najczęstszymi gośćmi są Anglicy, Irlandczycy, Niemcy.

Turcja

Turcja jest jednym z najatrakcyjniejszych krajów turystyki stomatologicznej. Oferuje dużą liczbę wykwalifikowanych stomatologów i praktyk up-to-date, a do tego przyciąga turystów wspaniałymi krajobrazami i zabytkami.

Czechy

Opieka stomatologiczna w przystępnej cenie, w samym sercu pięknej, zabytkowej Pragi. Przeloty tańsze niż usługi stomatologiczne kuszą gości ze Szwajcarii, Niemiec, Austrii i Wielkiej Brytanii.

Dubai (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Infrastruktura Dubaju została zaprojektowana tak, aby zaspokoić wszelkie potrzeby turystów. Tu można cieszyć się atmosferą luksusu na Bliskim Wschodzie, przy okazji oszczędzając tysiące na opiekę stomatologiczną. Najczęściej korzystają z tego Amerykanie, Niemcy, Szwajcarzy, Brytyjczycy i Austriacy.

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek
    Puls HR House Market Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Archiconnect