infoDENT24.pl: Od kilku lat niektórzy wieszczą coraz gorsze czasy dla wystawców targów stomatologicznych, a więc i dla ich organizatorów. Pytanie czy kasandryczne przepowiednie się ziszczają.

Grażyna Grabowska: Na szczęście nie. Wręcz przeciwnie, ostatnie miesiące pokazują, że zainteresowanie targami regionalnymi, jeżeli nie rośnie, to na pewno nie maleje.
Fakty są takie, że lista uczestników targów wrocławskich została zamknięta na wiele miesięcy przed listopadem. Liczba wystawców systematycznie wzrasta. W tym roku swoje oferty prezentuje 130 firm. W ostatniej chwili musieliśmy nawet nieco uszczuplić powierzchnię przynależną firmom zajmującym się cateringiem, aby zaspokoić potrzeby wystawców.
Z dużą grupą firm, prezentujących sprzęt i materiały współpracujemy, od lat. Znamy ich oczekiwania, preferencje dotyczące lokalizacji stoisk. Tak jest, że większość wystawców zajmuje te same stanowiska co w ubiegłym roku. To kwestia kilkuletnich upodobań. Z pewnością dzięki obecności w tym samym miejscu łatwiej jest aranżować spotkania ze stałymi klientami.

infoDENT24.pl: Czy fakt uruchomienia ultranowoczesnego centrum wystawienniczo - kongresowego Expo Kraków przy ulicy Galicyjskiej nie sprawi, że Targi Krakowskie z mniejszą uwagą śledzić będą to co się dzieje we Wrocławiu?

Grażyna Grabowska: Absolutnie nie. Wrocławia nie opuścimy. DENTAMED ma swoją markę, wierną grupę wystawców oraz liczne grono gości. Takiego potencjału nie wolno zmarnować i będziemy przykładać jak najwięcej uwagi do tego co dzieje się we Wrocławiu.

infoDENT24.pl: Czy zatem organizacja tego typu imprezy za każdym razem przynosi nowe wyzwania, czy raczej jest to powielanie tych samych wzorców, trzymanie się tych samych standardów.

Grażyna Grabowska: O schematach nie może być mowy, staramy się zawsze wprowadzić rozwiązania, które niosłyby ze sobą wartość dodaną. Oczywiście nie może być to jedynie sztuka dla sztuki, na każdym etapie ważny jest bilans zysków i kosztów.
Fakt, że od lat współpracujemy z tymi samymi firmami ułatwia nam zadanie. Wiemy czego możemy oczekiwać od partnerów biznesowych. W zasadzie nie notujemy rozczarowań.
Ważne jest to na każdym etapie przygotowań do DENTAMEDu. Dbamy o każdy szczegół, chociażby dotyczący zabezpieczenia mienia wystawców od kradzieży. Jasne procedury obowiązujące wystawców i gości skutecznie minimalizują ryzyko niepożądanych zdarzeń. Nie ma możliwości pozostawania na terenie wystawowym po oficjalnych godzinach otwarcia targów. Zabezpieczamy obiekt z zewnątrz, ale także zapewniamy całodobową obecność ochrony wewnątrz hali targowej. Być może po części dlatego nie trapią nas niemiłe zdarzenia.