PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

DentalTree, hurtownia materiałów dla stomatologów bryluje wśród e-Gazel Biznesu 2022

Autor: miro • Źródło: infoDENT24.pl
23-12-2022, 13:30
DentalTree, hurtownia materiałów dla stomatologów bryluje wśród e-Gazel Biznesu 2022 DentalTree wysoko w rankingu e-Gazele Biznesu Fot. PTWP/ms
Firma DentalTree po raz piąty z rzędu została wyróżniona w prestiżowym rankingu e-Gazele Biznesu. To ważny fakt przede wszystkim dlatego, że firm które regularnie są obecne w czołówce tej listy - można policzyć na palcach jednej ręki.
  • Znana praktycznie każdemu lekarzowi dentyście hurtownia materiałów stomatologicznych DentalTree od pięciu lat zajmuje niezmiennie wysokie pozycje na liście e-Gazeli Biznesu. W 2022 r. jest to 14 miejsce w kategorii open (najwyższe, licząc od roku debiutu w 2018 r.) i bezapelacyjnie nr 1 - w branży stomatologicznej
  • Stabilność notowań DentalTree ma znaczenie, gdyż trzeba pamiętać, że zdecydowana większość firm w czołówce rankingu pojawia się raz, najwyżej dwa razy (w zestawieniu uwzględnionych jest co roku od 200 do 300 podmiotów)
  • Polityka zrównoważonego rozwoju DentalTree daje gwarancje, że każdy lekarz dentysta może bez jakichkolwiek obaw opierać swoją zawodową przyszłość o współpracę z doświadczonym i znaczącym partnerem biznesowym

DentalTree - jedyna firma z branży stomatologicznej

Z ciekawości przeanalizowaliśmy, rekord po rekordzie, 192 firm, które znalazły się w najnowszym rankingu e-Gazele Biznesu (sygnowanym przez wydawcę Pulsu Biznesu). Ustaliliśmy, że nie ma w nim chociażby jeszcze jednej firmy, która prowadziłaby sprzedaż internetową materiałów stomatologicznych.

Nie dlatego, że takowych nie ma. Otóż są i to liczne, jednak – jak sami twórcy rankingu podają - szereg podmiotów, także tych ukierunkowanych na e-commerce, przeżywało ostatnio poważne problemy związane z sytuacją makroekonomiczną, wywołaną m.in. pandemią koronawirusa. To skutkowało zawirowaniami w osiąganych wskaźnikach ekonomicznych.

Tymczasem, niezależnie od rosnących utrudnień w prowadzeniu biznesu, o tytuł e-Gazeli Biznesu 2022 mogły ubiegać się tylko firmy, które:

  • osiągnęły roczne przychody w 2021 r. mieszczące się w przedziale od 50 tys. zł do 100 mln zł;
  • zanotowały wzrost wartości sprzedaży w latach 2020 - 2021;
  • miały wzrost zysku w latach 2020 - 2021;
  • w 2020 r. nie mogły odnotować straty;
  • w sprawozdaniach finansowych, sporządzonych za 2021 r., wykazały zysk netto.

Fakt, warunki brzegowe, przynajmniej na pierwszy rzut oka, nie sprawiają wrażenia wyjątkowo wyśrubowanych. Trzeba jednak pamiętać, że co innego być sklasyfikowanym w rankingu, a co innego rok po roku zajmować w tym zestawieniu czołowe lokaty. Tak jak jest to udziałem DentalTree.

Znana praktycznie każdemu lekarzowi dentyście hurtownia materiałów stomatologicznych od pięciu lat zajmuje niezmiennie wysokie pozycje na liście e-Gazeli Biznesu. W 2022 r. jest to 14 miejsce - najwyższe, licząc od roku debiutu w 2018 r. (13. pozycja). Mówimy tutaj o miejscach wśród absolutnie wszystkich branż działających w e-commerce, bo jeżeli popatrzeć tylko na branżę stomatologiczną - to jest to za każdym razem numer 1.

Stabilność taka ma znaczenie, gdyż trzeba pamiętać, że zdecydowana większość firm w czołówce rankingu pojawia się raz, najwyżej dwa razy (w zestawieniu uwzględnionych jest co roku od 200 do 300 podmiotów).

Co więcej, dla dużej części uczestników jest to tylko jednorazowa przygoda, której doświadczają zazwyczaj w drugim roku funkcjonowania na rynku. To naturalne, gdyż w okresie tzw. embrionalnym stosunkowo łatwo jest osiągnąć spektakularny wzrost wskaźników ekonomicznych.

Stabilność znaczącą wartością w biznesie

Znana, nie tylko ze sportu, maksyma: trudniej zachować pozycję lidera niż ją zdobyć - boleśnie dotknęła takich gigantów globalnej gospodarki jak: Facebook, Amazon, czy Netflix. To trzy z najbardziej znanych marek na świecie i trzy najlepsze przykłady spektakularnego rozwoju biznesu ostatniej dekady.

Cała trójka wypadła w 2022 r. z listy 100 najszybciej rozwijających się firm magazynu Fortune. W przypadku Facebooka nastąpiło to po siedmioletnim okresie przebywania na czołowych miejscach prestiżowego rankingu, Amazona - pięcioletnim, a Netflixu – czteroletnim.

Globalna firma konsultingowa McKinsey & Company przeanalizowała wskaźniki ekonomiczne 5 tys. największych spółek giełdowych na świecie. W ciągu dziesięciu lat, poprzedzających pandemię koronawirusa, typowa firma zwiększała przychody średnio po 2,8 proc. rocznie, a tylko jedna na osiem odnotowała wzrost powyżej 10 proc. Tymczasem wśród Gazel e-biznesu normą są kilkudziesięcioprocentowe wzrosty.

Takie odnotowuje także DentalTree. Polityka zrównoważonego rozwoju tej firmy daje gwarancje, że każdy lekarz dentysta może bez jakichkolwiek obaw opierać swoją zawodową przyszłość o współpracę z doświadczonym i znaczącym partnerem biznesowym.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
materiały stomatologiczne   Dental Tree  

POLECAMY W SERWISACH