PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dental Tree e-Gazelą Biznesu 2021

Autor: miro • Źródło: ms
02-12-2021, 08:30
Dental Tree e-Gazelą Biznesu 2021 Dental Tree w czołówce rankingu e-Gazela Biznesu (źródło: FB)
Firma Dental Tree po raz czwarty z rzędu została wyróżniona w rankingu e-Gazela Biznesu. Hurtownia materiałów i narzędzi stomatologicznych na stale umiejscowiła się w czołowej dwudziestce polskich firm, które królują w obszarze e-commerce (w rankingu klasyfikuje się każdego roku kilkaset podmiotów).

Sukces Dental Tree jest tym większy, że firma ta została klasyfikowana w prestiżowym rankingu e-Gazela Biznesu po raz czwarty z rzędu. Dlaczego sekwencja tych zdarzeń jest tak istotna? Odpowiedź tkwi w algorytmie sytuowania firm w rankingu.

 e-Gazele Biznesu (zestawienie prowadzone przez gazetę Puls Biznesu) to ranking, który honoruje małe i średnie firmy zajmujące się handlem w internecie. Na liście Pulsu Biznesu mogą się jednak znaleźć tylko takie, które odnotowują najszybszy wzrost przychodów ze sprzedaży.

Od czterech lat Dental Tree utrzymuje się wśród kilkunastu czołowych firm, które na polskim rynku prezentują znakomite wyniki i nieustannie się rozwijają.

Trzeba pamiętać, że za każdym razem na czele rankingu zdecydowana większość firm pojawia się raz, najwyżej dwa razy (w zestawieniu uwzględnionych jest co roku od 230 do 300 podmiotów). Tymczasem Dental Tree rok po roku okupuje niezmiennie wysokie pozycje: 19. miejsce w 2020 r. (m.in. 106 proc. wzrostu przychodów), 20. w 2019 r. (m.in. 89 proc. wzrost), 22. w 2018 r. (98 proc. wzrost), 13. w 2017 r. ( 202 proc.).

O tytuł e-Gazeli Biznesu 2021 mogła ubiegać się firma, która:
- osiągnęła roczne przychody w 2020 r. mieszczące się w przedziale od 50 tys. zł do 100 mln zł;
- zanotowała wzrost wartości sprzedaży w latach 2019-2020;
- miała wzrost zysku w latach 2019-2020;
- w 2019 r. nie mogła odnotować straty;
-  w sprawozdaniach finansowych, sporządzonych za 2020 r., wykazała zysk netto.

Dlaczego Gazela Biznesu

O charakterze konkursu e-Gazele Biznesu wiele mówi jego „patron”. Gazela jest zwierzęciem rozwijającym fascynującą prędkość do 100 km/h. Co prawda szybciej biega gepard (do 120 km/h), ale nie może tego czynić zbyt długo (maksymalny dystans to 300 m). Prędkość na dłuższym dystansie w przypadku geparda spada do 50 km/h, podczas gdy antylopa bez trudu pokonuje nawet duże odległości utrzymując tempo biegu w granicach 65 km/h.

To właśnie wytrwałość dystansowca decyduje głównie o sukcesie w rankingu eGazela Biznesu. Dlaczego to takie ważne i niestety piekielnie trudne?

Blisko 99 proc. amerykańskich przedsiębiorców, którzy znajdują się wśród 1 proc. najlepiej zarabiających Amerykanów nie potrafi utrzymać tego statusu dłużej niże przez dekadę. Zdobycie sukcesu jest zdecydowanie prostsze niż jego utrzymanie w dłuższym czasie, bo to wymaga: - podejmowania jeszcze większego ryzyka niż przy uruchamianiu firmy, - umiejętności zachowania żelaznej dyscypliny, - natychmiastowego korygowania błędów, - błyskawicznego reagowania na oddziaływanie otoczenia.

- Świat zmienia się teraz zbyt szybko, aby nadmiernie przywiązywać się do wszystkiego, co zrobiłeś, bądź gotów ciągle na nowe wyzwania – przekonuje Benjamin Hardy, uznany psycholog organizacji i autor specjalistycznych książek m.in.  „Wola nie działa”.

Dental Tree jest partnerem portalu infoDENT24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH