PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dent-a-Medical - wciąż niejasna przyszłość

ms
01-12-2020, 12:05
Dent-a-Medical - wciąż niejasna przyszłość Dent-a-Medical co dalej? (foto: Dent-a-Medical)
5 proc. udział w akcjonariacie spółki Dent-a-Medical przekroczyła Kinga Zembrzycka-Stachoń kupując 27 tys. walorów spółki (ma ich łącznie 827 tys.).

Spółka znalazła inwestora, który zgodził się objąć emisję 17 mln akcji serii M (za 1,7 mln zł a pieniądze mają być wpłacone do końca 2020 r.). W dzień po zawarciu umowy spółka otrzymała z sądu postanowienie w sprawie zabezpieczenia roszczeń Kingi Zembrzyckiej-Stachoń o stwierdzenie nieważności uchwały zgromadzenia walnego, dotyczącej emisji.

Kinga Zembrzycka-Stachoń zażądała zwołania walnego zgromadzenia, aby zmienić skład rady nadzorczej.

Krakowska spółka działa w branży stomatologicznej, ale w bardzo ograniczonym zakresie - jej przychody po trzech kw. wynosiły 36 tys. zł.

Obecnie spółka koncentruje się na działaniach mających na celu niedopuszczenie do jej upadłości likwidacyjnej. Spółka reguluje jedynie zobowiązania, które pozwalają na utrzymanie statusu spółki publicznej.

Spółka w I kw. 2020 r. złożyła do sądu wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego, a w przypadku nie przychylenia się do tego wniosku, o otwarcie postępowania upadłościowego. Żadne z postępowań nie zostało jeszcze otwarte.

Na stronie Dent-a-Medical S.A. wciąż można przeczytać daleko nieaktualną informację, że to największa w Polsce sieć gabinetów świadczących obsługę w pełnym zakresie usług stomatologicznych. Spółka specjalizuje się w tworzeniu spersonalizowanych programów opieki stomatologicznej dla klientów indywidualnych i biznesowych, które realizować można w każdej z ponad 300 placówek stomatologicznych na terenie całego kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
stomatologia   Dent-a-Medical  

POLECAMY W SERWISACH