PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dent-a-Medical: resztki stomatologii

Autor: miro • Źródło: ms
17-05-2021, 10:05
Dent-a-Medical: resztki stomatologii Trudna chwile Dent-a-Medical (fot. shutterstock)
Działalność operacyjna Dent-a-Medical S.A. w 2020 r. polegała na utrzymaniu przychodów z segmentu stomatologicznego. Działalność ta jest realizowana na minimalnym poziomie.
  • Dent-a-Medical czeka na inwestora strategicznego
  • Główna działalność spółki jest związana z integracją gabinetów stomatologicznych w obrębie marki Dent-a-Medical.
  • W 2020 r. spółka uzyskiwała przychody ze sprzedaży wyłącznie w segmencie stomatologicznym (w 2020 r. rzędu kilkudziesięciu tys. zł).

Zamiarem Dent-a-Medical jest utrzymywanie działalności stomatologicznej co najmniej do momentu, aż inwestor strategiczny skutecznie obejmie pakiet kontrolny akcji i wdroży własną strategie rozwoju.

Obecnie spółka nie posiada zasobów potrzebnych do realizacji nowych projektów, jak również do rozwoju w zakresie segmentu stomatologicznego.

Działalnością spółki jest oferowanie dostępu do usług stomatologicznych bezpośrednio osobom indywidualnym oraz pośrednio poprzez współpracę z podmiotami oferującymi pakiety usług medycznych osobom indywidualnym oraz w formie grupowej - zakładom pracy.

Oferta teoretyczna: usługi w ramach ogólnopolskiej sieci partnerskich klinik stomatologicznych

Oferowanie usług odbywa się poprzez ogólnopolską sieć partnerskich klinik stomatologicznych, działających we współpracy z Dent-a-Medical. Spółka skonstruowała produkty abonamentowe i ubezpieczeniowe z zakresu opieki stomatologicznej (programy opieki stomatologicznej) i dystrybuuje je jako produkty samodzielne lub jako składowe innych produktów (np. ubezpieczeń medycznych, pakietów assistance) w kanałach B2B (business to business), B2B2C (business to business to client) oraz w bezpośredniej sprzedaży do klienta ostatecznego —pacjenta, obsługiwanego w gabinetach partnerskich Dent-a-Medica I.

Główna działalność spółki jest związana z integracją gabinetów stomatologicznych w obrębie marki Dent-a-Medical. Spółka w ramach prowadzonej infolinii obsługuje klientów indywidualnych bezpośrednio oraz pośrednio w ramach realizacji kontraktów B2B, w tym kontraktów ubezpieczeniowych.

Obecnie działalność, prowadzona przez spółkę w segmencie stomatologicznym, skupia się przede wszystkim na współpracy z jedną firmą. Z tytułu tej umowy spółka uzyskuje wynagrodzenie płatne w miesięcznych stawkach w wysokości uzależnionej od liczby użytkowników produktów opieki zdrowotnej. Utrata największego klienta może przełożyć się na wycofanie spółki z działalności w tym segmencie oraz przełożyć się na całkowitą utratę obecnego źródła przychodów.

Może to mieć bardzo istotne konsekwencje dla sytuacji finansowej spółki, łącznie z możliwością upadłości. W 2020 r. poziom współpracy z głównym klientem spółki istotnie obniżył się w stosunku do 2019 r.

Znikome przychody z działalności w branży stomatologicznej 

POLECAMY W SERWISACH