PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dent-a-Medical broni się przed upadłością

Autor: miro • Źródło: ms
17-08-2020, 06:45
Dent-a-Medical broni się przed upadłością Dent-a-Medical bliska upadłości (foto: pixabay)
Całość przychodów ze sprzedaży spółki Dent-a-Medical w II kw. 2020 r. pochodziła z segmentu usług stomatologicznych. Spółka wypracowała przychody ze sprzedaży w wys. zaledwie 8 643 zł, co było wynikiem o 88 proc. niższym niż w II kw. 2019 r.

Dent-a-Medical S.A. w II kw. 2019 r. utrzymywała działalność w segmencie stomatologicznym na minimalnym poziomie. Spółka oferuje dostęp do usług stomatologicznych bezpośrednio osobom indywidualnym oraz pośrednio poprzez współpracę z podmiotami oferującymi pakiety usług medycznych osobom indywidualnym oraz w formie grupowej zakładom pracy. Oferowanie usług odbywa się poprzez ogólnopolską sieć partnerskich klinik stomatologicznych, działających we współpracy z Dent-a-Medical.

Spółka koncentruje się na działaniach mających na celu niedopuszczenie do jej upadłości likwidacyjnej. Spółka reguluje jedynie zobowiązania, które pozwalają na utrzymanie statusu spółki publicznej.

Utrzymanie akcji w aktywnych notowaniach na NewConnect jest najistotniejszym argumentem w rozmowach z inwestorami na temat możliwości wsparcia finansowego spółki. Z uwagi na ujemny kapitał własny spółka w I kw. 2020 r. złożyła do sądu wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego, a w przypadku nie przychylenia się do tego wniosku, o otwarcie postępowania upadłościowego. Żadne z postępowań nie zostało jeszcze otwarte.

Z uwagi na ujemny kapitał własny spółka w I kw. 2020 r. złożyła do sądu wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego, a w przypadku nie przychylenia się do tego wniosku, o otwarcie postępowania upadłościowego. Żadne z postępowań nie zostało jeszcze otwarte.

 W II kwartale 2020 r. spółka poniosła stratę operacyjną w wysokości 46 448 zł. Strata jest konsekwencją obniżenia przychodów ze sprzedaży wobec stałych kosztów operacyjnych (wynik na podstawowej działalności był ujemny i wyniósł – 13 244 zł), ale przede wszystkim wynikała z przeszacowania do zera wartości należności spornych i nieściągalnych (inne koszty operacyjne - 33 204 zł). Po uwzględnieniu kosztów finansowych strata netto w II kwartale 2020 r. wyniosła 47 877 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Dent-a-Medical  

POLECAMY W SERWISACH