PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

DeClinic oferuje bezpłatną profilaktykę onkologiczną

Autor: katkiel • Źródło: DeClinic/katkiel
11-12-2013, 07:58
DeClinic oferuje bezpłatną profilaktykę onkologiczną DeClinic oferuje bezpłatną profilaktykę onkologiczną. Na zdjęciu poczekalnia placówki (Fot. DeClinic)
Ruszył program badań w kierunku diagnostyki nowotworów jamy ustnej. Do 17 grudnia każdy pacjent Specjalistycznej Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej i Stomatologii Estetycznej DeClinic będzie mógł wykonać je bezpłatnie przy okazji wizyty stomatologicznej.

- Gabinet dentysty kojarzy się zwykle z borowaniem i usuwaniem zębów. Rzadko siadamy na fotelu stomatologicznym z myślą o diagnostyce skomplikowanych schorzeń. Tymczasem rola lekarza stomatologa w profilaktyce onkologicznej jest nie do przecenienia. To właśnie on ma szansę zauważyć pierwsze niepokojące zmiany - rogowacenia, niegojące się rany, owrzodzenia - i odpowiednio skierować pacjenta na dalsze leczenie - wyjaśnia lekarz dentysta Irmina Materna, współwłaściciel i Dyrektor Medyczny DeClinic w Warszawie.

Badanie diagnostyczne w kierunku nowotworu trwa zaledwie kilka minut. Jest bezbolesne i nieinwazyjne. Wykonuje się je za pomocą specjalnego urządzenia, które emituje światło fluorescencyjne. To właśnie ono uwidacznia zmienione patologicznie komórki. Dzięki temu lekarz dentysta jest w stanie dostrzec niewidoczne dla gołego oka zmiany, nawet te znajdujące się w bardzo wczesnym stadium rozwoju.

DeClinic jest nowoczesną kliniką stomatologiczną specjalizującą się w stomatologii estetycznej i chirurgii szczękowo-twarzowej, zlokalizowaną na warszawskim Mokotowie. Zapewnia kompleksową opiekę stomatologiczną z zakresu diagnostyki, profilaktyki, stomatologii zachowawczej i stomatologii estetycznej, protetyki, ortodoncji, implantologii, endodoncji, periodontologii i chirurgii szczękowo-twarzowej. Jest wyposażona w pięć gabinetów lekarskich, salę operacyjną oraz najnowocześniejszą aparaturę diagnostyczną i medyczną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH