Walory spółki zostaną wprowadzone do obrotu na rynek NewConnect. W ten sposób Wand Dental chce pozyskać kapitał w wys. ok. 10 mln zł. Pieniądze przeznaczone będą przede wszystkim na realizację rozbudowanej strategii marketingowej, dzięki której spółka umocniłaby się na nowych rynkach zbytu, oczywiście nie tylko w Polsce, ale także w innych regionach świata. Począwszy od 2016 r. Wand Dental ma zadomowić się m.in.: we Francji, w krajach Beneluksu, w Europie Wschodniej, na Bałkanach, a także w: Brazylii, Meksyku, Wenezueli, Japonii, Indiach, Indonezji i krajach Ameryki Łacińskiej. Intensywna promocja rozpocznie się w 2016 r. i potrwa do 2019 r.

Jak już informowaliśmy, spółka Wand Dental w branży stomatologicznej promuje urządzenie Wand STA (Single Tooth Anesthesia) stosowane do bezbolesnych wstrzyknięć i precyzyjnego znieczulenia pojedynczego zęba.

Pieniądze pozyskane na GPW mają także umożliwić przeprowadzenie specjalistycznych szkoleń w zakresie użytkowania Wand STA. Dotychczas na całym świecie sprzedano ponad 15 tys. urządzeń, przy pomocy których wykonano ponad 50 mln iniekcji stomatologicznych.

Więcej: pulsinwestora.pb.