• 30. edycja targów CEDE odbywa się od 22 do 24 września w łódzkim EXPO. Poprzednia, ze względu na warunki dyktowane przez pandemię, miała miejsce w łódzkiej Atlas Arenie
 • Ważnym wątkiem tegorocznego CEDE jest Forum Cyfrowe BE DIGITAL, w ramach którego można zapoznać się z najnowocześniejszymi technologiami cyfrowymi
 • Firma Exactus organizuje targi od 1991 r. Każdego roku w wydarzeniu bierze kilka tysięcy osób.

 

CEDE trzecia dziesiątka spotkań z branżą stomatologiczną 

30. edycja CEDE rozpoczęła trzecią dziesiątkę spotkań z branżą stomatologiczną bez jubileuszowego zadęcia. Co już wiadomo o tym wydarzeniu, poza tym, że się odbywa?

Po pierwsze w Łodzi pojawili się wystawcy (w liczbie 140) w pełni wykorzystujący przestrzeń wystawienniczą Expo w Łodzi.

P drugie liczba gości (ta nigdy nie jest za wysoka) z reguły odpowiadała oczekiwaniom realistów po stronie wystawców, ale też była zbyt skromna w ocenie tych, którzy liczyli na więcej.

  Ekipa prezentująca nowość na polskim rynku CBCT 3IN1 ECO-X

Po trzecie ofertę wystawienniczą i szkoleniową skrojono na miarę aktywności uczestników i skoncentrowano przede wszystkim na tym co najnowocześniejsze we współczesnej stomatologii. Chodzi głównie o : stomatologię cyfrową, powikłania w endodoncji, pracę pod mikroskopem, implantologię, peri-implantitis, stomatologię estetyczną, regenerację przyzębia.

Po czwarte, wydawać by się mogło, że od 1877, kiedy to łódzki pałac Izraela Poznańskiego wybudowano w Łodzi, obiekt ten widział już wszystko. To nieprawda, bo nie gościł jeszcze ani razu gwiazd CEDE 2022.

Teraz gala ta może być dopisana do historii najwspanialszego obiektu historycznej Łodzi.

Nie oznacza to, że w Pałacu Poznańskiego nie było wcześniej gości CEDE. Byli, to właśnie w tym miejscu przez lata odbywały się legendarne spotkania integrujące branżę, o których mówi się do dziś.

 Kolekcjoner nagród na krajowych targach stomatologicznych Marek Zakrzewski (Alfa Scaling – Specjalistyczna płukanka profilaktyczno-pozabiegowa) 

Gwiazdy CEDE 2022

W tym roku decydujący głos w sprawie Gwiazd CEDE znów mieli jurorzy, tym razem pod przewodnictwem prof. Jerzego Sokołowskiego z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jak podkreślił szef komisji w uzasadnieniu, wybór był w większości przypadków jednogłośny, a głównym kryterium była użyteczność produktu.

A oto wyniki:

 • Gwiazda CEDE w kategorii stomatologia sprzęt
  Smile Lite MDP2 - Mobilna Fotografia Stomatologiczna (zgłaszający Hol-Dental Depot)
 • Gwiazda CEDE w kategorii stomatologia materiały
  Pilniki endodontyczne XP-endo Shaper + Finisher (Nevadent)
 • Gwiazda CEDE w kategorii stomatologia profilaktyka
  Alfa Scaling – Specjalistyczna płukanka profilaktyczno-pozabiegowa (ATOS Marek Zakrzewski)
 • Gwiazda CEDE w kategorii technika dentystyczna materiały
  ZirGloss - Pasta polerska do cyrkonu (Hol-Dental Depot)

Na CEDE 2022 wielu spoglądało jako na prognostyk w jakim kierunku rozwijać się będą targi stomatologiczne. Dlaczego?

Perspektywy branży 

Pomimo oczywistej metamorfozy rynku - CEDE w dalszym ciągu jest ważnym ogniwem synergii pomiędzy biznesem, nauką a praktyką.

Nie ma firmy, dostarczającej rozwiązań technologicznych lub usługi na polski rynek stomatologiczny, która choć raz nie prezentowałaby oferty podczas targów CEDE, Wielu producentów lub dystrybutorów sprzętu i materiałów – dzięki CEDE – znalazło wiernych klientów i partnerów, wielu rozwinęło skrzydła, nie brakuje takich, którzy kiedyś zaczynali od niewielkiego stoiska, a dziś sprzedaje własne produkty na całym świecie. Również chyba nie ma dentysty który choć raz nie odwiedził CEDE w Łodzi lub w Poznaniu.

Powszechnie wieszczono w okresie pandemii, że targi, a wśród nich i te branżowe, na stałe zmienią formułę na wirtualne spotkania na rozbudowanych platformach do wideokonferencji, spotkań i współpracy online. Tak się nie stało. CEDE nie jest wyłącznie platformą prezentacji nowych technologii, testów czy zakupów.  CEDE łączy ludzi, inspiruje ich do działania.