• Forum Cyfrowe BE DIGITAL to urodzinowa niespodzianka z okazji 30. jubileuszowej edycji CEDE (22-24 września 2022 r., EXPO w Łodzi).
  • Cyfryzacja gabinetu i pracowni techniki dentystycznej pomaga m.in. budować konkurencyjność, poprawia organizację i zarządzanie, pozwala optymalizować koszty.
  • Zapowiadane są okresowe edycje Białej Księgi dotyczącej cyfryzacji w stomatologii.

BE DIGITAL będzie urodzinową niespodzianką z okazji 30. jubileuszowej edycji CEDE (22-24 września 2022 r., EXPO w Łodzi).

BE DIGITAL, ma wypełnić lukę w kalendarzu wspólnych (słowo klucz!) potrzeb polskich lekarzy dentystów i techników. Forum, oprócz wymiaru stacjonarnego wydarzenia, opartego na wiedzy, oznaczać będzie: cykliczne debaty z udziałem ekspertów, platformę internetową oraz coroczny raport o stanie procesu cyfryzacji.

W założeniu BE DIGITAL ma być obecne w przestrzeni branżowej przez cały rok.

BE DIGITAL - autorytety  

Ekspertami, którzy potwierdzili już udział w BE DIGITAL ADVISORY BOARD są: prof. Teresa Sierpińska (UM Białystok), prof. Jerzy Sokołowski (UM Łódź), Piotr Nagadowski (Natrodent) oraz Daniel Dulian (CadXpert).

- Dziś pytanie brzmi, nie „czy”, ale „jak” należy przeprowadzić skuteczny proces cyfryzacji stomatologii? Nasze rozwiązanie: wielowymiarowy dialog praktyków wspierany przez przedstawicieli biznesu. Czynnikiem uruchamiającym cyfryzację jest kapitał ludzki. Mówiąc prościej - wszystko zaczyna się w strefie mentalnej, cyfryzacja wymaga nowych kompetencji. Nikt nie ma wątpliwości co do potencjału tego procesu, również w stomatologii. Cyfryzacja rzuca nowe światło na wykorzystanie danych i ich analizę. Dotyczy to zarówno diagnostyki jak i relacji z pacjentami. W ramach forum będziemy przekonywać, że cyfryzacja gabinetu i pracowni techniki dentystycznej pomaga m.in. budować konkurencyjność, poprawia organizację i zarządzanie, pozwala optymalizować koszty - tłumaczą inicjatorzy.

BE DIGITAL - raport 

Zwieńczeniem każdej edycji BE DIGITAL będzie przygotowanie raportu, tzw. Białej Księgi. Będzie on rzetelnym opisem sytuacji bieżącej oraz zbiorem zadań niezbędnych do realizacji. Autorami raportu będą: lekarze dentyści, technicy, przedstawiciele uczelni i szkół, producenci cyfrowych rozwiązań. Przedmiotem raportu będą m.in.: relacje pomiędzy lekarzami a technikami, wskazówki niezbędne do tworzenia nowoczesnej edukacji (nie tylko na poziomie uczelni medycznych), analizy biznesowych trendów, odniesienia do krajowej gospodarki, ekonomiczne trick&tips, TOP przykłady z zagranicy czy porównania technologii.

BE DIGITAL - dla kogo  

Co w praktyce oznacza powiększenie CEDE o Cyfrowe Forum BE DIGITAL?

- Przede wszystkim liczymy, że do Łodzi przyjadą entuzjaści nowoczesnych trendów w stomatologii. Dedykujemy to wydarzenie całej branży, także tym, którzy nie mieli jeszcze okazji w pełni poznać potencjału cyfryzacji. Bardzo chcemy, aby silną grupę stanowili technicy dentystyczni.

Nie planujemy osobnych wystaw, ale na pewno dodatkowo wyróżnimy te firmy, które zaangażują się w projekt BE DIGITAL.

BE DIGITAL - nowy format  

W ramach Forum pojawią się formaty nieznane do tej pory uczestnikom wystawy, ale nikt nie powinien mieć obaw o poziom merytoryczny CEDE. Be Digital to nie konkurencja dla CEDE, a znakomite jego uzupełnienie i odpowiedź na zapotrzebowanie branży. Już niedługo zaprezentujemy praktyczny program edukacyjny, który - mamy nadzieję - spotka się z przychylnością uczestników – zapowiada Exactus.

30. edycja Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych odbędzie się w hali EXPO w Łodzi w dniach 22-24 września.

Już dziś wiadomo, że wystawie towarzyszyć będzie program edukacyjny złożony m.in. z sesji amerykańskiej autorstwa dr. Bartosza Suliborskiego we współpracy z praktykami z Uniwersytetu w Maryland oraz projektów Dental Masters Group pod wodzą dr Grzegorza Witkowskiego. 

Z okazji 30. urodzin organizatorzy wyróżnią 30 osób, firm lub instytucji wyjątkowo zasłużonych dla rozwoju CEDE.

CEDE to wystawa z najdłuższym stażem w kraju (od 1991 r.). Gdyby nie przerwa związana z pandemią COVID-19, a także organizacją Kongresu FDI w 2016 r., organizatorzy „30” świętowaliby wcześniej. Tegoroczne urodziny będą miały szczególny wymiar, a wydarzenie można określić jako „2w1”.

Szczegółowe informacje:
www.cede.pl 
www.forumbedigital.pl