PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Coraz więcej dentystów planuje sprzedaż swojego gabinetu stomatologicznego

Autor: nieck • Źródło: en
20-08-2020, 10:22
Coraz więcej dentystów planuje sprzedaż swojego gabinetu stomatologicznego Kryzys na amerykańskim rynku usług stomatologicznych ma coraz poważniejsze konsekwencje finansowe dla lekarzy(fot. pixabay)
Co dwa tygodnie prowadzony jest sondaż badający ocenę rynku usług stomatologicznych przez amerykański Health Policy Institute. Okazuje się, że coraz większa część dentystów rozważa odejście z zawodu.

Amerykańska instytucja Health Policy Institute prowadzi sondaże badające stan różnych sektorów służby zdrowia, stomatologia jest jednym z nich.

Wśród pytań ostatnio zadawanych dentystom było także to o ocenę najbliższej przyszłości zawodowej. A konkretnie w jakim trybie ich gabinet obecnie funkcjonuje - czy jest zamknięty, czy udziela tylko pomocy doraźnej, czy może działa jak w okresie sprzed epidemii COVID-19. Niestety te praktyki, w których przeciąga się okres przestoju spowodowany epidemią, muszą stawić czoła coraz większym obciążeniom finansowym związanym z kosztami stałymi prowadzenia gabinetu.

Pytano, czy dentyści planują powrót do normalnego funkcjonowania w najbliższych tygodniach. Na to pytanie 69 proc. respondentów odpowiedziało twierdząco, 19 proc. nie była pewna, zaś 12 proc. zdecydowanie stwierdziło, że nie wracają do realizowania świadczeń.

Tych stomatologów, którzy nie byli pewni lub nie chcieli wracać do zwykłego trybu pracy, pytano o plany na najbliższe pół roku. Co trzeci lekarz odparł, że rozważa całkowite zamknięcie gabinetu.

 

Więcej: dentistryiq.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH