PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Chirurdzy stomatologiczni ukarani za praktyki antykonkurencyjne

ms
20-11-2020, 11:44
Chirurdzy stomatologiczni ukarani za praktyki antykonkurencyjne Kara za zwalczanie konkurencji w stomatologii (foto: pixabay)
Urząd ds. Konkurencji nałożył na Rady Lekarzy Dentystów (CNOCD) z departamentów Isère, Bouches-du-Rhône, Dordogne, Haut-Rhin i Bas-Rhin, 3 mln EUR kary za praktyki antykonkurencyjne. Konkretnie za co?

Działania organizacji, reprezentujących głównie chirurgów stomatologicznych, miały na celu zniechęcanie pacjentów do korzystania z usług lecznic funkcjonujących w sieciacg Santéclair i Itélis oraz wywieranie presji na lekarzy dentystów współpracujących z takimi lecznicami. W efekcie 50 stomatologów rozwiązało umowy o pracę.

Związek dentystów chirurgów we Francji (Les Chirurgiens-Dentistes de France CDF) prowadził kampanię przeciwko sieciom opieki dentystycznej Santéclair i Itélis, kwestionując, realizowaną w nich jakość leczenia i potępiając „utowarowienie” stomatologicznej opieki chirurgicznej.

Od pewnego czasu w dwóch sieciach lecznic stomatologicznych oferowano część usług chirurgicznych taniej niż poza nimi (m.in. z uwagi na wykorzystanie umów ubezpieczeniowych, zawartych w ramach leczenia sieciowego).

Urząd ds. Konkurencji nie stwierdził naruszenia przez sieci lecznic Santéclair i Itélis zasad etycznych.

CDF zapowiedział odwołanie się od „bardzo surowej sankcji, równie niesprawiedliwej, jak nieuzasadnionej”, która według związkowców ma jedynie na celu zablokowanie swobodnego wyrażania opinii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   stomatolog   chirurgia stomatologiczna   konkurencja  

POLECAMY W SERWISACH