Są jednak tacy, którzy porywają się na określenie poziomu zarobków stomatologów. Co zazwyczaj kończy się wzruszeniem ramion tych, o których się pisze. Warto jednak popatrzeć na ile wyceniana jest praca polskiego lekarza w porównaniu do zarobków osiąganych w innych państwach.

Według rankingu, który powstał na podstawie danych z CareerAddict, Lenstore oraz SalaryExplorer, polski lekarz dentysta nie powinien mieć zbyt dużych powodów do radości, patrząc na zarobki koleżanek i  kolegów z innych państw europejskich, gdyż zdecydowanie bliżej nam końca zestawiania niż początku.

W branży medycznej najwięcej zarabiają anestezjolodzy, a zaraz za nimi chirurdzy. Lekarze pierwszego kontaktu zajmują trzecie miejsce. Tuż za podium znajdują się ortodonci, a pierwszą piątkę zamykają lekarze dentyści.

Stomatolodzy najwięcej zarabiają w Stanach Zjednoczonych. Tam mogą liczyć na miesięczną pensję w granicach 79 tys. zł (w przeliczeniu). Europa pod tym względem jest bardziej wstrzemięźliwa.

Oto jakie miesięczne zarobki oferują pracodawcy poszukujący lekarzy dentystów. Dużo? I tak, i nie. Z reguły zatrudniający chcą przyciągnąć specjalistów, którzy mają bogate doświadczenie zawodowe, a już na pewno nie chodzi im o przyuczających się do zawodu.