PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Chcesz dużo zarabiać? Zostań lekarzem dentystą!

Autor: Zuzanna Chyła • Źródło: Zuzanna Chyła
10-05-2021, 11:03
Chcesz dużo zarabiać? Zostań lekarzem dentystą! Zarobki lekarzy dentystów (fot. unsplash)
Ile zarabia w Polsce lekarz dentysta poza systemem powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego? Odpowiedź jest prosta, to zależy: od specjalności, rodzaju wykonywanych zabiegów, doświadczenia, prestiżu, rejonu kraju, pracowitości. Zatem każda prosta liczba będzie błędna.

Są jednak tacy, którzy porywają się na określenie poziomu zarobków stomatologów. Co zazwyczaj kończy się wzruszeniem ramion tych, o których się pisze. Warto jednak popatrzeć na ile wyceniana jest praca polskiego lekarza w porównaniu do zarobków osiąganych w innych państwach.

Według rankingu, który powstał na podstawie danych z CareerAddict, Lenstore oraz SalaryExplorer, polski lekarz dentysta nie powinien mieć zbyt dużych powodów do radości, patrząc na zarobki koleżanek i  kolegów z innych państw europejskich, gdyż zdecydowanie bliżej nam końca zestawiania niż początku.

W branży medycznej najwięcej zarabiają anestezjolodzy, a zaraz za nimi chirurdzy. Lekarze pierwszego kontaktu zajmują trzecie miejsce. Tuż za podium znajdują się ortodonci, a pierwszą piątkę zamykają lekarze dentyści.

Stomatolodzy najwięcej zarabiają w Stanach Zjednoczonych. Tam mogą liczyć na miesięczną pensję w granicach 79 tys. zł (w przeliczeniu). Europa pod tym względem jest bardziej wstrzemięźliwa.

Oto jakie miesięczne zarobki oferują pracodawcy poszukujący lekarzy dentystów. Dużo? I tak, i nie. Z reguły zatrudniający chcą przyciągnąć specjalistów, którzy mają bogate doświadczenie zawodowe, a już na pewno nie chodzi im o przyuczających się do zawodu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH