PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Ceny usług dla turystów stomatologicznych to nie wszystko

Autor: miro • Źródło: ms
11-03-2021, 13:54
Ceny usług dla turystów stomatologicznych to nie wszystko Co wiedzą Amerykanie o leczeniu zębów w Polsce (fot. unsplash)
Największym zmartwieniem osób podróżujących za granicę, w celu podjęcia leczenia stomatologicznego, jest znalezienie … dobrego i taniego dentysty. Istnieją setki doskonałych klinik w Meksyku, Kostaryce, Tajlandii, na Węgrzech i w Polsce. Jak je ocenić – podpowiada amerykański portal dentay.org.

Działający na rynku USA portal dentay.org - niezależnie od szalejącej na świecie pandemii - poleca turystykę stomatologiczną jako doskonały sposób na ekonomiczną wersję na restytucję uzębienia.  

Autorzy raportu przygotowali kilka podpowiedzi na podstawie jakich przesłanek turyści stomatologiczni powinni podejmować decyzje:
- zrozumienie różnych opcji realizowanych procedur;
- świadomy wybór preferowanego rozwiązania;
- zapoznanie się z recenzjami online w witrynach poświęconych turystyce medycznej;
- zadawanie pytań na forach w celu uzyskania opinii od innych pacjentów, którzy przeszli określoną procedurę lub byli pacjentami danej lecznicy;
- sprawdzenie, czy wybrany dentysta jest wykwalifikowany (zarejestrowany w lokalnym organie zarządzającym lub stowarzyszeniu zawodowym);
- sprawdzenie czy lecznica ma certyfikat ISO 9001, który potwierdza, że spełnia określone międzynarodowe standardy jakości leczenia (brak certyfikatu ISO niekoniecznie oznacza gorsze standardy);
- konsultacja z rodzimym dentystą, który doradzi, jaką pracę należałoby wykonać;
- rozmowa z dentystą mającym realizować zabieg:
- - ile razy wykonywał procedurę;
- - jakich materiałów używa;
- - jakie jest ryzyko związane z zabiegiem;
- - prośba o zdjęcia wykonanych wcześniej prac;
- - prośba o rozmowę z pacjentem, który był poddany takiemu samemu zabiegowi.

O ile dentysta nie chce podać referencji lub nie może w zadowalający sposób odpowiedzieć na wszystkie pytania – należy szukać kolejnego stomatologa – uważa portal dentay.org.

Kolejnym zmartwieniem podczas korzystania z opieki medycznej za granicą jest komunikacja. Rozmawiając bezpośrednio ze swoim dentystą, powinieneś zorientować się, jak dobry jest jego angielski. Tania opieka dentystyczna nie oznacza, że nie można porozumiewać się tam w języku angielskim - uważa portal.

dentay.org. oczywiście wspomina także o kosztach podróży i pobytu za granicą, które mogą wpłynąć w znaczny sposób na efektywność podróży w celu leczenia stomatologicznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
turystyka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH