PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Centrum Medyczne enel-med wzbogaciło się o 80,6 mln zł

Autor: miro • Źródło: ms
05-07-2021, 12:03
Centrum Medyczne enel-med wzbogaciło się o 80,6 mln zł enel - med oddział Promenada (foto: archiwum)
Inwestorzy, a wśród nich kilkunastu lekarzy, objęli akcje Centrum Medycznego enel-med o wartości 80,6 mln zł. Pozyskany kapitał spółka zamierza przeznaczyć na rozwój sieci m.in. na nowe lecznice stomatologiczne.
  • enel-med zakłada rozwój niezależnie funkcjonujących od przychodni enel-med specjalistycznych klinik stomatologicznych.
  • - Nie trzeba otwierać własnego gabinetu, czy szpitala aby pracować „u siebie”. Ten cel można realizować razem z naszą spółką, stając się jej udziałowcem – uważa Jacek Rozwadowski, prezes enel-med.
  • Rosnąca popularność oraz dynamika sprzedaży usług z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii, jak również dobra pozycja konkurencyjna marki ESTELL, skłaniają enel-med do inwestowania w kolejne kliniki.

W ofercie publicznej akcji mogły wziąć udział m.in. osoby wskazane przez zarząd enel-med w liczbie mniejszej niż 150, w tym pracownicy spółki. W związku z tym, firma zaprosiła do uczestnictwa w ofercie swoich lekarzy.

Stomatologia priorytetem

- Duże zainteresowanie inwestorów ofertą, którzy zgłosili popyt na akcje przewyższający ich podaż, potwierdza zaufanie rynku do przedstawionej przez nas strategii rozwoju. Niezwykle cieszy nas fakt, że część akcji objęli nasi pracownicy, cenieni lekarze, będący najwyższej rangi specjalistami. Okazuje się, że nie trzeba otwierać własnego gabinetu, czy szpitala aby pracować „u siebie”. Ten cel można realizować razem z naszą spółką, stając się jej udziałowcem - komentuje Jacek Rozwadowski, prezes enel-med.

W perspektywie kolejnych lat spółka zakłada rozwój niezależnie funkcjonujących od przychodni enel-med specjalistycznych klinik stomatologicznych. Uruchomienie pierwszej takiej kliniki planowane jest w 2022 r.

- enel-med jest polskim liderem na rynku wysokospecjalistycznej stomatologii, a swoje usługi świadczy w blisko 80 gabinetach na terenie całego kraju - ocenia prezes Jacek Rozwadowski.

Zabiegi medycyny estetycznej

Rosnąca popularność oraz dynamika sprzedaży usług z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii, jak również dobra pozycja konkurencyjna marki ESTELL, skłaniają enel-med do inwestowania w kolejne kliniki. Rynek medycyny estetycznej na świecie notuje znaczące wzrosty - prognozuje się, że jego wartość w 2024 roku wyniesie około 27 mld USD. Wg szacunków średnioroczna stopa wzrostu (CAGR) w latach 2020-2026 wyniesie 11 proc.

Specjalistyczna diagnostyka

W ramach długookresowej strategii rozwoju grupa planuje rozszerzyć sieć przychodni wielospecjalistycznych z pracowniami rezonansów magnetycznych. Wysokospecjalistyczna diagnostyka obrazowa stanowi, coraz częściej, podstawowy element procesu diagnostycznego nie tylko w ortopedii czy neurologii, a również w laryngologii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH