Po 13 latach CEDE: Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych powróciła do Łodzi. Można wskazać kilka przyczyn tego stanu rzeczy, jedną z nich – chociaż na pewno nie najważniejszą -  był sentyment za czasami, których horyzont czasowy sięga 1991 r. To wówczas spółka Exactus wystartowała z targami dla branży stomatologicznej.

Wielu uczestników CEDE, zarówno po stronie wystawców, jak i gości wydarzenia - z dużą aprobatą przyjęło powrót do korzeni. Za taką decyzją stał oczywiście sentyment. Wystarczyć musi ten noszony w sercu, bo Łódź A.D. 2021 w niczym nie przypomina miasta sprzed 30 lat.

Miejsce 29. edycji CEDE, a więc Atlas Arena, powstała dopiero w 2004 r. Obiekt dysponuje 3,5 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej i sześcioma salami przystosowanymi do prowadzenia szkoleń. Infrastruktura Atlas Areny być może nie należy do idealnych, chociażby ze względu na usytuowanie sanitariatów (konieczność pokonywania schodów).

Nie jest to jednak problem, zważywszy, że w tym miejscu CEDE będą odbywać się po raz pierwszy i zapewne ostatni. Organizatorzy CEDE w przyszłym i w kolejnych latach zapraszają do Expo Łódź, dysponującego 5,7 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej, budowanej z myślą o wydarzeniach targowych. Istnieje nadzieja, że Expo Łódź przyjmie wystawców CEDE, czego uczynić nie mogła z uwagi na przekształcenie tego obiektu w szpital covidowy.

Wszyscy, którzy przy okazji odwiedzenia terenów targowych będą chcieli odbyć sentymentalną podróż po Łodzi, liczyć mogą na współpracę z organizatorami targów, którzy z kolei ściśle współpracują z Łódzką Organizacją Turystyczną. Jej prezes Tomasz Koralewski w rozmowie  z Łukaszem Sową Łukasz Sowa, dyrektorem zarządzającym Exactus zachęcał gości CEDE do skorzystania z pomocy ŁOT w sentymentalnych wędrówkach po Łodzi - tej samej ale nie takiej samej.