Zaproszenie zawiera kolejne zastrzeżenie: gdyby ten plan miał nie wypalić, mamy rezerwację obiektu również na początek grudnia 2021 r.

Rynek wystawienniczy przeżywa największy kryzys w historii. Według analityków nie ma szans, aby duże wystawy i kongresy odbyły się z powodzeniem wcześniej niż na jesieni 2021 r. Są również głosy, że będzie to możliwe dopiero wczesną zimą. Zdają sobie z tego sprawę organizatorzy CEDE 2021, zapraszając wystawców i gości targowych na wrzesień 2021 r. (pierwszy termin) lub na grudzień 2021 r. (termin zapasowy).

Niecodzienna, niezależna od organizatorów CEDE, sytuacja spowolniła zmiany, które miały nastąpić już w 2020 r. Chodzi przede wszystkim o przeniesienie CEDE z Poznania do Łodzi. Miejscem CEDE 2021 będzie obiekt EXPO Łódź. Główna powierzchnia wystawiennicza to hala o powierzchni 5700 mkw. Gości targowych witać będzie także Pałac Poznańskiego, kultowe miejsce integracyjnych spotkań tysięcy dentystów, techników, higienistek.

CEDE wraca do korzeni i na tę decyzję chyba najmniejszy wpływ ma sentyment. Ważne było to, iż przez 10 lat w znaczący sposób zmieniła się infrastruktura dojazdowa do Łodzi, zmieniło się także samo miasto.

Gospodarze Łodzi z radością przyjęli informację o powrocie CEDE. W spocie promującym CEDE przekonuje o tym prezydent miasta Hanna Zdanowska. Gotowość do współpracy wyraziły najważniejsze spółki miejskie, a także właściciele hoteli czy restauracji.