- Zwiedzający będą mogli głosować na produkty tylko poprzez aplikację mobilną CEDE 2014. Wyniki wyborów będą wyświetlane na bieżąco na monitorach - zdradza infoDENT24.pl Marek Wiktorowski z firmy EXACTUS Sp.j, która organizuję wystawę.

Przypomnijmy, że o statuetki Grand Prix CEDE rywalizują produkty w czterech kategoriach: sprzęt, materiały, materiały pomocnicze, preparaty i urządzenia profilaktyczne oraz wydawnictwa. Do tej pory laury przyznawało jedynie jury. 

Głosowanie publiczności to nie jedyna nowość CEDE 2014. Do użytku zostanie oddany przebudowany pawilon 8A. Inwestycja spowoduje, że nastąpią zmiany w aranżacji wystawy. Nowa przestrzeń umożliwi realizację postulatów wystawców z pawilonu 6A przeniesienia całości ekspozycji tego pawilonu do „czteropaku" oraz pawilonu 5A. 

Goście będą mogli skorzystać z wielu niekoniecznie nowych, ale sprawdzonych pomysłów. Organizatorzy zachęcają m.in. do odwiedzenia Strefy Testów w pawilonie nr 8. - Na pewno będzie warto tu zajrzeć. Do tego zaplanowanych mamy wiele ciekawych wykładów i warsztatów, które odbywają się w ciągu trzech dni wystawy - mówi Marek Wiktorowski. Emocjonująco zapowiada się także koncert Ray Wilson i Genesis Classic, którzy zagrają - dla wszystkich - w pasażu pomiędzy pawilonami.

Czy CEDE 2014 będą pierwszą próbą przed Kongresem FDI, który odbędzie się w Poznaniu zamiast CEDE w 2016 roku? Okazuje się, że nie. - Pewne elementy organizacyjne będziemy testować dopiero na CEDE 2015 - informuje Marek Wiktorowski. Przedstawiciel EXACTUS Sp.j, podkreśla przy tym, że trudno porównywać Kongres FDI z CEDE, ponieważ są to dwie niezależne imprezy o innym wymiarze i innych obszarach oddziaływania.

Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych CEDE 2014 odbędzie się od 11 do 13 września 2014 r.

- Jest to najważniejsze wydarzenie stomatologiczne w Polsce - przekonuje prof. dr hab. n. med. Stanisław Suliborski, kierownik naukowy, towarzyszącego targom, XX Zjazdu Zespołów Stomatologicznych i dodaje: CEDE jest nasze, polskie i nie musimy snobować się jeżdżąc do Kolonii, czy Chicago na wystawy stomatologiczne, aby tam zobaczyć, usłyszeć, dotknąć... wszystko to możemy zrobić w Poznaniu.