PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Brytyjczycy zachwalają leczenie stomatologiczne poza krajem (także w Polsce)

Autor: miro • Źródło: treatmentabroad.com, ms
20-11-2014, 14:02
Brytyjczycy zachwalają leczenie stomatologiczne poza krajem (także w Polsce) Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W Wielkiej Brytanii turystyka dentystyczna jest najprężniej rozwijającym się działem turystyki medycznej. Część tego ruchu trafia do Polski.

Brytyjczycy szczególnie interesują się zagranicznymi podróżami w celu wyleczenia zębów, bo ceny usług oferowane przez gabinety dentystyczne na Wyspach Brytyjskich należą do najwyższych w Europie. Często zdarza się, że koszt najtańszego leczenia, nawet tego wspartego systemem powszechnego ubezpieczenia, jest wyższy od pieniędzy jakie trzeba wyłożyć na prywatną wizytę u stomatologa, np. w Polsce. Przykładowo Najprostsza korona „na ubezpieczenie" sygnowana przez NHS, to wydatek minimum 214 GBP.

W odczuciu wielu Brytyjczyków to jednak Budapeszt, a nie Warszawa jest stolicą europejskiej stomatologii dla oszczędnych.

Autorzy raportu z portalu treatmentabroad.com piszą, że wyjeżdżając do jednego z państw Europy Centralnej można bez trudu zaoszczędzić od 50 proc. do 75 proc. wydatków na realizacji takich samych procedur stomatologicznych. Oczywiście w przypadku wyjazdu poza obszar Wielkiej Brytanii do rachunku doliczyć trzeba koszty podróży oraz pobytu w obcym państwie, ale i w takim przypadku bilans nakładów i oszczędności jest zdecydowanie korzystny.
Przy czym w ocenie treatmentabroad.com, wielu Brytyjczyków zapewne będzie mile zaskoczonych profesjonalizmem realizowanych w Polsce usług oraz znakomitym wyposażeniem gabinetów dentystycznych, o który trudno w wielu brytyjskich praktykach stomatologicznych.

Z grubsza licząc, ceny podstawowych zabiegów stomatologicznych realizowanych w Warszawie są aż o 55 proc. mniejsze od tych obowiązujących w Londynie. To wystarczający powód, żeby brytyjscy pacjenci zastanowili się nad ofertami płynącymi z Polski.

Pamiętać jednak trzeba, że przy podobnych cenach przelotu i pobytu, zabiegi stomatologiczne realizowane w Czechach, Bułgarii lub na Węgrzech, są wyraźnie niższe.
Brytyjczyk wyjeżdżając na Węgry zaoszczędzi nie 45 proc.- jak w Polsce - a 59 proc. kosztów leczenia. W przypadku Bułgarii będzie to 65 proc., a Czech aż 69 proc.

Średnie ceny usług stomatologicznych w wybranych krajach (w GBP)

Państwo

korona

most

licówka

leczenie kanałowe

ekstrakcja

Polska

360

310

350

150

40

Węgry

329

199

279

69

40

Czechy

180

274

182

22

22

Bułgaria

274

156

232

75

30

Wielka Brytania

800

470

600

250

80

POLECAMY W SERWISACH