Promocja produktów Kaszubskiego w Wielkiej Brytanii polega na rozsyłaniu zainteresowanym próbek po uiszczeniu zaledwie 1 funta. Chętnych jest sporo, tych niezadowolonych po otrzymaniu przesyłki równie dużo. Okazało się bowiem, że promocyjny zestaw to nie wszystko na co zdani zostali klienci Kaszubskiego.

Polski biznesmen wysyłał zdezorientowanym Brytyjczykom kolejne przesyłki. Tym razem pełnego zestawu wybielającego zęby Whitetime Dental Expert, oczywiście za kwotę zdecydowanie wyższą (99,99 funtów oraz 19,99 - funtów za przesyłkę).
Okazuje się bowiem, że wraz z zamówieniem próbki klient zgadza się na wykupienie abonamentu. Zrezygnować z niego można tylko w ciągu 12 dni od daty złożenia pierwszego zamówienia.

Klienci twierdzą, że formularz zamówieniowy nie zawiera zapisów o jednoczesnym uruchomieniu abonamentu.
Jak zwykle w tego typu przypadków, wszystko co najważniejsze zapisane jest mało widocznym drukiem i ukryte są w mało widocznym miejscu. Sprawa trafiła na strony brytyjskich gazet. Wydaje się, że bez względu na sukces biznesowy, lub raczje jego brak, Piotr Kaszubski ma zapewniony w Wielkiej Brytanii sukces medialny.

Przypomnijmy, że o Piotrze Kaszubskim pisaliśmy już kilkakrotnie. Okrzyknięty milionerem, krótkotrwały ulubieniec mediów, znacznie dłużej musi bronić się przed zarzutami, iż źródło dochodów, jakim uczynił sprzedaż materiałów do wybielania zębów, nie jest źródłem płynącym zgodnie z obowiązującym prawem.

Piotr Kaszubski oferuje preparat do wybielania zębów WhiteTime. Problem w tym, że część przedstawicieli branży twierdzi, że taki preparat powinien być stosowany tylko pod nadzorem lekarza dentysty. Oponenci ze swoimi wątpliwościami dzielą się z pracownikami instytucji odpowiedzialnych za zgodny z prawem obrót towarami na polskim rynku.

Tak duży szum wokół do końca niejasnych zasad wybielania zębów zakończył się kontrolami Sanepidu i Inspekcji Handlowej. Ta druga wskazywała na nieprawidłowe oznakowanie produktu. Inspekcja Sanitarna z kolei dopytuje się o raport bezpieczeństwa specyfiku produkowanego - jak się okazuje - nie przez młodego biznesmena, a przez jego matkę, Wiesławę Kaszubską.

Kolejny problem to fakt, że ekspertka z zakresu stomatologii estetycznej i profesjonalnego wybielania zębów, która uwiarygadnia z imienia i nazwiska preparat do wybielania zębów WhiteTime, nie widnieje w rejestrze lekarzy dentystów NIL, chociaż na internetowej stronie Whitetime występuje jako przedstawiciel środowiska lekarskiego.