PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Best Dent i Dental Medicenter - synergia z myślą o rozwoju

Autor: miro • Źródło: ms
24-01-2022, 09:30
Best Dent i Dental Medicenter - synergia z myślą o rozwoju Animatorzy fuzji od lewej: lek. dent. Katarzyna Pieńkowska, lek. dent. Maciej Pieńkowski, lek. dent. Agnieszka Szydłowska (fot. WORLD VIDEO, Joanna Gajewska)
Best Dent i Dental Medicenter, dwie znaczące na warszawskim rynku stomatologicznym marki, połączyły siły. To konsolidacja wyznaczona wzajemnym zaufaniem i mocnym wskazaniem na partnerską współpracę, to fuzja zapewniająca stabilny rozwój zarówno w zakresie, jak i w standardzie świadczonych usług.
  • Warszawskie kliniki Best Dent i Dental Medicenter połączyły potencjał.
  • Best Dent i Dental Medicenter to łącznie 9 gabinetów stomatologicznych w dwóch lokalizacjach, 60-osobowy zespół, spośród którego połowa to lekarze dentyści.
  • Taka konsolidacja to ewenement na rynku stomatologicznym, przełamujący stereotypy o braku współpracy w branży.

 Fuzja korzystna dla leczonych i leczących

Każdy, kto realizuje usługi stomatologiczne, jak mantrę podkreśla znaczenie indywidualnego podejścia do leczenia, holistyczne spojrzenie na pacjenta, kompleksowość i najwyższy standard świadczeń medycznych, mających mocne podstawy w nowoczesnych rozwiązaniach cyfrowych. Takie cele spełnia fuzja dwóch podmiotów o ugruntowanej renomie na warszawskim rynku stomatologicznym. Chodzi o lecznicę Dental Medicenter usytuowaną w dynamicznie rozwijającej się części Bemowa (nieopodal Galerii Bemowo) i działający na osiedlu Marina Mokotów Best Dent.

To celowana synergia, gdyż połączyła podmioty o podobnym potencjale, które od dłuższego już czasu nieformalnie współpracowały w wielu aspektach stomatologicznego leczenia.

Pewne jest, że fuzja przyniosła znaczące korzyści pacjentom, ale także leczącym ich stomatologom. Tam gdzie funkcjonuje zgrany zespół doświadczonych specjalistów, mających doskonałe rozeznanie we wszystkich dziedzinach stomatologicznej wiedzy, łatwiej jest o podejmowanie optymalnych decyzji co do procesu leczenia. Ważne, że takie leczenie wdrażane może być niezwłocznie, bo nie istnieje problem oczekiwania na specjalistyczną konsultację. To zasługa zespołu znakomicie wykształconych medyków, ale także całej bazy technicznej pracującej na ich potrzeby.

I to jest drugi aspekt synergii: wzrost potencjału technicznego, którego znaczenie we współczesnej stomatologii rośnie z roku na rok niemal w tempie geometrycznym. Bez kosztownych inwestycji trudno utrzymać wysoką pozycję w branży. Lekarze dentyści, pracujący w połączonych placówkach, mogą na co dzień korzystać z zaawansowanej diagnostyki wykorzystującej m.in. CBCT. W procesie leczenia stomatolodzy mają dostęp do najnowocześniejszych technologii cyfrowych, obejmujących m.in. proces skanowania 3D. Chociażby z tego względu bemowski Dental Medicenter i mokotowski Best Dent to znakomite miejsca do rozwijania przez leczących tam lekarzy dentystów zawodowych umiejętności.

Fuzja o dużym potencjale

Best Dent i Dental Medicenter to podmioty o podobnej historii - każdy istnieje od 15 lat, każdy obsługuje dziesiątki tysięcy pacjentów, każdy świadczy usługi min. z zakresu: implantologii, protetyki, chirurgii, periodontologii, ortodoncji, cyfrowego planowania prac i mikroskopowej endodoncji. Dzięki tak szerokiemu spektrum dziedzin w jakich specjalizują się placówki, pacjenci mają dostęp do kompleksowego leczenia w jednym miejscu

Best Dent i Dental Medicenter to łącznie dziewięć gabinetów stomatologicznych w dwóch lokalizacjach, wyposażonych w nowoczesny sprzęt i korzystających z nowoczesnych technologii. Najważniejszy oczywiście jest sześćdziesięcioosobowy zespół, spośród którego połowa to lekarze stomatolodzy.

Połączone placówki zachowały dotychczasowe marki. To ważne, bo ich zdwojona siła i wcześniejsza rozpoznawalność - stanowią zdecydowany atut. 

Odrębność brandów nie koliduje z koncepcją ścisłej współpracy, zarówno merytorycznej, jak i biznesowej. To dobry krok w kierunku efektywności prowadzonej działalności. Nie wolno o niej zapominać, chociażby dlatego, że w branży stomatologicznej pojedyncze projekty inwestycyjne liczone są w setkach tysięcy, jeśli nie w milionach złotych.

Silna merytorycznie i jednocześnie bardzo autorska koncepcja rozwoju duetu: Best Dent - Dental Medicenter to najlepsze rozwiązanie, zarówno dla pacjentów, jak i leczących ich lekarzy dentystów. Ci pierwsi mają dostęp do kompleksowego, niezawodnego leczenia, ci drudzy - nowoczesne narzędzia, które takie leczenie umożliwiają. To optymalny scenariusz, gdyż wymagający i świadomi pożądanego rezultatu pacjenci mają po drugiej stronie partnera, który jest znakomicie przygotowany do spełnienia ich życzeń i oczekiwań.   

Fuzja z dużymi perspektywami

- Połączyły się dwie równorzędne i silne placówki. Wiemy, że taka konsolidacja jest ewenementem na rynku stomatologicznym. Przełamujemy stereotypy o braku tego typu współpracy w branży - mówi stomatolog Katarzyna Pieńkowska - założycielka Best Dent.

- Działając wspólnie mamy szansę wzmocnić naszą pozycję w warszawskiej aglomeracji. Praca w większej grupie oznacza większą siłę oraz większe możliwości – dodaje Katarzyna Pieńkowska.

- Od teraz zwiększają się nasze możliwości tworzenia nowych projektów i rozwijania usług - z korzyścią dla licznego grona pacjentów - zaznacza stomatolog Agnieszka Szydłowska - założycielka Dental Medicenter.

- Jesteśmy przekonani, że wymiana doświadczeń oraz sama praca w szerszym zespole, okażą się dla każdego z jego członków szansą na rozwój, bo przecież współpraca w leczeniu pacjenta jest bezcenna – uzupełnia Agnieszka Szydłowska.

- Tworzymy bardzo dobre środowisko do współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin. Zamierzamy dynamicznie rozwijać tę platformę – wskazuje stomatolog Maciej Pieńkowski, założyciel kliniki Best Dent, jednocześnie podkreślając, że cały zespół stawia na rozwój nowych projektów w całym spektrum, które obejmuje współczesna stomatologia.

Best Dent Facebook

Dental Medicenter Facebook 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH