PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

80-lecie Dental Depot Wasio: Rynek zmierzy się ze świadomym pacjentem

Autor: Mirosław Stańczyk
25-10-2012, 13:01
Scenariusz i dokładne miejsce Gali z okazji 80-lecia Dental Depot Wasio, która odbędzie się w najbliższy piątek w Krakowie, to chyba najpilniej strzeżona tajemnica w ostatnich dniach. Wiadomo tylko, że będzieodlotowo. Nad koncepcją Gali firma pracowała przez ostatnie 2 miesiące, starając się wymyślić coś nietypowego i niestandardowego, co połączy 80-letnią historię z wizją przyszłości.

Lucyna Wasio: Po pierwsze pogoń za wiedzą polskich dentystów, a tym samym chęć wprowadzania do swoich gabinetów usług implantologicznych. Dentyści w Polsce po prostu chcą być dobrymi implantologiami, specjalistami w swoich dziedzinach, a nie zwykłymi sprzedawcami tych usług. Podejmują się więc edukacji w Niemczech, we Włoszech i Stanach Zjednoczonych. Światowe standardy leczenia przenoszą na polski grunt, całkowicie zmieniając obraz polskiej stomatologii. Boom stomatologiczny, z którym mamy do czynienia to w dużej mierze zasługa boomu implantologicznego. On pociągnął za sobą gigantyczne inwestycje w gabinety, wzrost ich liczby a tym samym w większą dostępność do usług implantologicznych. Jeszcze 5 lat temu było to nie do pomyślenia, dziś implantologia jest obecna niemal w każdym gabinecie stomatologicznym, chociaż wciąż daleko nam do rynku np. niemieckiego. Ale na tym gabinety nie poprzestają, nieustannie chcą się rozwijać, wdrażają, więc nowe rozwiązania, sięgają po innowacyjne technologie jak CAD/CAM, żeby jeszcze precyzyjniej leczyć. Paradoksalnie konkurencja wśród implantologów, nakręca także w Polsce rozwój tej dziedziny. Pod względem, jakości leczenia w 10 lat dogoniliśmy gabinety z USA i Niemiec, teraz wyzwaniem jest dogonić te kraje pod względem liczby wszczepianych implantów w sakli roku.

 

infoDENT24.pl: Co czeka rynek implantologiczny w najbliższych latach?

Lucyna Wasio: Myślę, że rynek będzie musiał lada chwila zmierzyć się z coraz bardziej świadomym pacjentem, który względem leczenia implantologicznego ma coraz większe wymagania. Te wymagania stawiane są już dziś lekarzom, jakości leczenia, umiejętnościom personelu, ale także systemom implantologicznym i firmom zaopatrującym gabinety w tego typu rozwiązania. Sam rynek gabinetów oferujących takie usługi już dziś zaczyna się dzielić. Powstaje coraz mocniejsza grupa gabinetów premium, w ofercie, których znajdziemy najlepsze na świecie systemy implantologiczne i kompleksową opiekę. Wyzwaniem dla rynku będzie nieustanne podnoszenie jakości leczenia, a dla lekarzy swoich umiejętności.

 

infoDENT24.pl: Co jest największym sukcesem firmy?

Lucyna Wasio: Pozycja lidera na rynku implantologicznym, zarówno ze swoim produktem, jak również programami edukacyjnymi. Udało nam się nie tylko wprowadzić na polski rynek solidny i bardzo dobry jakościowo produkt, jakim są implanty Biomet 3i, stworzyliśmy także jedne z najważniejszych programów edukacyjnych implantologów w Polsce, w tym program Continuum Education we współpracy z College of Dentistry przy New York University czy Central European Implant Academy (CEIA), które w tym roku odbywa się w Krakowie już po raz 8. CEIA przez lata zaczęła żyć własnym życiem, stając się jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu wielu implantologów w kraju, ale także za granicą.

POLECAMY W SERWISACH