• CEDE po 13 latach powróciło z Poznania do Łodzi, wyjątkowo do Atlas Areny, kolejna edycja gościć będzie w Expo Łódź.
  • Liczbę gości CEDE (3,7 tys.), wobec pandemicznych restrykcji i nietypowego miejsca targów (Atlas Arena) , należy uznać za znaczącą i dobrze wróżącą na przyszłość.
  • Kolejne CEDE 2022 odbędzie się 22 - 24 września (Expo Łódź).

To była pierwsza Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych  CEDE w Łodzi od 13 lat i pierwsza po dwuletniej przerwie spowodowanej utrudnieniami związanymi z pandemią COVID-19.

- Przede wszystkim bardzo cieszymy się, że w końcu mogliśmy się spotkać. Pandemia sprawiła, że musieliśmy zmieniać datę i przenieść się do alternatywnego obiektu. Wiemy, że wystawcy i zwiedzający, podobnie do nas, do ostatnich dni martwili się, czy w ogóle będziemy mogli pojawić się w Atlas Arenie. Liczne rozmowy z wystawcami oraz ich gośćmi utwierdziły nas, że powrót do korzeni był dobrą decyzją. Wierzymy, że do kolejnej edycji będziemy wszyscy mogli przygotować się w spokojniejszych, pewniejszych warunkach, co z pewnością przełoży się na jeszcze większe zadowolenie uczestników – podkreślają organizatorzy z firmy Exactus.

Tradycyjnie, najwięcej osób w Atlas Arenie pojawiło się w drugi dzień targów, czyli w piątek.

- Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację CEDE 2021, partnerom, patronom medialnym. Exactus chce zmieniać się w ramach dialogu z wystawcami i zwiedzającymi.

Do CEDE 2022 (22-24 września w Expo Łódź) zaczynamy przygotowywać się już od dziś – zapowiadają organizatorzy.

Edukacja nieco inaczej

Tradycyjnie nauki nie zabrakło podczas CEDE, ale w tym roku miała w dużej przewadze charakter praktyczny. Panele dyskusyjne lek. dent. Grzegorza Witkowskiego, w których wzięli udział cenieni praktycy zgromadzeni wokół Dental Masters Group okazały się znakomitą okazją do skrócenia dystansu i analizy własnych codziennych problemów klinicznych. Zwiedzający chętnie brali udział w edukacyjnych projektach wystawców. W Łodzi nie zabrakło chętnie uczących się higienistek i asystentek stomatologicznych.

Pałac Poznańskiego znów stomatologiczny!

Podczas uroczystego bankietu w Pałacu Poznańskiego odżyły wspomnienia. To właśnie w tym miejscu przez lata odbywały się legendarne spotkania integrujące branżę, o których mówi się do dziś. Obiekt zmienił swój charakter na muzealny, ale nie przeszkodziło to zgromadzonym w długich, radosnych, nie zawsze prowadzonych na stomatologiczne tematy - rozmowach.

Wśród zgromadzonych gości nie zabrakło wystawców (nie tylko tegorocznej edycji), uznanych autorytetów i lekarzy praktyków. Podczas oficjalnej części spotkania głos zabrali: dr n. med. Paweł Czekalski (Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi), lek. dent. Anna Lella (od początku października członek ścisłego prezydium Światowej Federacji Dentystycznej FDI) oraz Ewa Mastalerz i Marek Wiktorowski (wspólnicy firmy Exactus). O muzyczną część artystyczną zadbali: Katarzyna Szubert (skrzypce elektroniczne) i Maciej Tubis (fortepian).

CEDE klubowo!

Po drugim dniu CEDE część uczestników wystawy postawiła na zabawę w legendarnym klubie muzycznym - Łódź Kaliska. Gościem wieczoru był jeden z najlepszych polskich przedstawicieli stand up – Rafał Pacześ, który opowiedział m.in. dlaczego już nigdy nie kupi campera, choć kiedyś o nim marzył.

Były też tort, szampan i życzenia dla partnera wieczoru – firmy MEDITRANS, świętującej w tym roku 30-lecie istnienia. Do zgromadzonych przemówili: Leszek Jungiewicz (prezes) i Karolina Pilipczuk (specjalista ds. szkoleń). Najpiękniejszy widok? Pełen parkiet do późnych godzin nocnych (dla innych dla wczesnych porannych).

CEDE 2021 odbyło się pod Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej. Partnerem briefingu prasowego był BLANX Polska (Berren Handlowy).