• Akademia Asysty i Higieny skierowany jest do asystentek, higienistek i pomocy stomatologicznych współpracujących z Medicover Stomatologia
  • Akademia przypomina program studencki na amerykańskich uczelniach, gdzie część przedmiotów jest obowiązkowa, a pozostałą część studenci wybierają według własnych zainteresowań 
  • To projekt, który ma być realizowany cyklicznie, jego pierwsza edycja przewidziana jest od października do czerwca 

Celem nowo uruchomionego programu jest ugruntowanie i rozszerzenie kompetencji personelu Medicover Stomatologia.

Akademia a la program studencki na amerykańskich uczelniach  

Akademia przypomina program studencki na amerykańskich uczelniach, gdzie część przedmiotów jest obowiązkowa, a pozostałą część studenci wybierają według własnych zainteresowań. Aby uzyskać tytuł absolwenta pierwszej edycji Akademii Asysty i Higieny trzeba ukończyć minimum siedem szkoleń z różnych bloków tematycznych. 

Szkolenia podzielone są na trzy takie bloki:

  • standardy pracy Medicover Stomatologia (blok obowiązkowy),
  • szkolenia medyczno-produktowe,
  • szkolenia kompetencji miękkich.

W pierwszym semestrze zainteresowani mogą wziąć kom udział w ponad 70 szkoleniach.

Wszystkie szkolenia są dla uczestników bezpłatne i realizowane w czasie wolnym od pracy.

Cały proces realizacji Akademii wspierają sponsorzy i partnerzy – liderzy runku stomatologicznego tacy jak Dentsply Sirona, Schmidtdental, Pierre Fabre, Philips Sonicare.

Indywidualny profil szkoleń w ramach Akademii 

- Po przejściu podstawowego szkolenia ze standardów pracy, każdy uczestnik może zapisać się na te szkolenia, które najbardziej odpowiadają jego potrzebom – zapewnia Joanna Zienkiewicz kierownik Działu Rozwoju i Doświadczeń Pacjenta w Medicover Stomatologia.

- Staramy się iść jak najbardziej na rękę uczestnikom jeśli chodzi o możliwości logistyczne, więc oprócz tradycyjnie szkoleń stacjonarnych, przewidujemy również szkolenia w formie on-line oraz webinary. Te szkolenia, które dostępne będą wyłącznie w formie tradycyjnej, będziemy organizować w różnych częściach Polski, aby nikt nie musiał jeździć zbyt daleko od swojego miejsca pracy - dodaje Joanna Zienkiewicz.

- To projekt, który chcemy realizować cyklicznie, jego pierwsza edycja przewidziana jest od października do czerwca. Na zakończenie Akademii planujemy zorganizować dla chętnych olimpiadę z wiedzy obejmującą wszystkie bloki tematyczne, dla najlepszych przewidziane są nagrody – mówi Joanna Zienkiewicz.

Stanowisko Medicover Stomatologia podczas VI WDMS czeka na zainteresowanych (Nadarzyn k. Warszawy 08 i 09 września).

Kontakt : akademiaaih@medicover.pl