PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Znieczulenie nie musi być uciążliwe dla pacjentów

19-04-2013, 00:01
Znieczulenie nie musi być uciążliwe dla pacjentów (fot. Milestone Scientific)
Znieczulenie nie musi być uciążliwe dla pacjentów (fot. Milestone Scientific)
Amerykański rynek podbija urządzenie służące do znieczulania miejscowego. Jego unikatowość polega na możliwości znieczulenia pojedynczego zęba, bez przyczyniania się do nieprzyjemnego dla pacjentów, znieczulenia okolic zębów. Mówiąc precyzyjnie, STA (Single Tooth Anesthesia System) jest pierwszym komputerowo kontrolowanym systemem do podawania znieczuleń miejscowych, który umożliwia bezbłędne wprowadzenie igły w szparę ozębnową. Warto pamiętać, że urządzenie dostępne jest również w Polsce. Trzeba za nie zapłacić ok. 12 tys. złotych.

STA jest niewielkim i w pełni mobilnym urządzeniem. Składa się z korpusu, będącego jednocześnie "sercem" kontrolującym cały zabieg znieczulający, rączki z igłą i wkładem ze środkiem znieczulającym jednorazowego użycia oraz pedału bezpieczeństwa, służącego do natychmiastowego wstrzymania procedury. STA jest kompatybilne ze standardowymi wkładami jak i igłami.

Producenci urządzenia przekonują, że precyzja deponowania osiągalna przez omawiany produkt nie jest możliwa dla metod manualnych. System STA wyposażony jest w technologię dynamicznego pomiaru ciśnienia deponowania (DPS Dynamic Pressure Sensing Technology), dzięki temu możliwe jest monitorowanie i kontrola w czasie rzeczywistym, zarówno ciśnienia iniekcji jak i dawki przepływającego anestetyku. Umożliwia to podanie, teoretycznie nieograniczonej dawki środka znieczulającego w obszar aparatu więzadłowego i szpary ozębnowej. W efekcie otrzymujemy przewidywalne znieczulenie miejscowe działające dłużej. STApozwala na podanie środka z szybkością 0.005 ml/s.

Stomatologowi pomaga również system nawigacji - zestaw kontrolek LED w kolorze pomarańczowym, żółtym i zielonym oraz seria dźwięków. Umożliwia to operatorowi ustawienie igły we właściwym obszarze deponowania.

Korzyści dla lekarza dentysty

- natychmiastowe zadziałanie  1-2 minuty od rozpoczęcia iniekcji;
- dokładność ulokowania igły w obszarze znieczulenia, łatwość w lokalizacji szpary ozębnowej;
- przewidywalność znieczulenia;

- natychmiastowe działanie głębokiego znieczulenia oznacza, że praca operatora rozpoczyna się bez wyczekiwania;
-  działanie tak długie, jak przy znieczuleniach przewodowych lub nasiękowych.

STA zapewnia korzyści nie tylko dla operatora, ale także dla pacjenta. Urządzenie pozwala zapomnieć o stresie i bólu, eliminuje ryzyko uszkodzenia tkanek miękkich, znieczulenie nie powoduje opadania warg i odrętwienia języka.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   znieczulenia   STA   Sprzęt  

POLECAMY W SERWISACH