PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Znieczulenia: sztyft zamiast igły?

30-08-2013, 00:42
Znieczulenia: sztyft zamiast igły? (fot. Wikipedia.org)
Znieczulenia: sztyft zamiast igły? (fot. Wikipedia.org)
Zastrzyki znieczulające przed zabiegami stomatologicznymi mogą być zastąpione przez spray do nosa - czytamy w ostatnim wydaniu "Journal of Dental Research". 

Nowy środek znieczulający w postaci sprayu do nosa przechodzi ostatnią fazę badań klinicznych. Jeżeli okażą się skuteczne, nowa forma znieczulenia będzie mogła być stosowana na równi z zastrzykami z lidokainy. Producent  - firma St. Renatus optymistycznie wypowiada się o terminie wprowadzenia produktu na rynek. Miałby on pojawić się już w 2014 r.  - To świetna wiadomość dla pacjentów, którzy z wizyty u dentysty rezygnują obawiając się znieczulenia podawanego za pomocą igły - przekonują przedstawiciele firmy.

W ostatniej fazie badań klinicznych bierze udział 45 uczestników. Jeżeli zostanie zakończona pomyślnie - lek o nazwie Kovocaine Mist zostanie przedstawiony do opinii FDA (Food and Drug Administration).

W skład nowatorskiego znieczulenia wchodzi tetrakaina, chlorowodorek oksymetazoliny oraz decongestant. Pomysłodawcy podkreślają, że formuła oparta jest na znieczuleniach stosowanych przez laryngologów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   znieczulenie   Sprzęt  

POLECAMY W SERWISACH