PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Znieczulenia komputerowe, część gabinetów robi je bezpłatnie

ms/FM Dental
14-07-2015, 11:13
Znieczulenia komputerowe, część gabinetów robi je bezpłatnie Komputerowe znieczulenia tanieją (foto: FM Dental)
Ceny komputerowych znieczuleń u dentysty spadły w ciągu ostatnich pięciu lat o 50 proc.: z ok. 50 – 60 zł do 20 – 40 zł. 7 proc. gabinetów dentystycznych, stosujących tego typu technikę, nie bierze za usługę dodatkowych pieniędzy – ocenia FM Dental.

5 lat temu za znieczulenie komputerowe, w niektórych gabinetach trzeba było zapłacić nawet 100 zł. Średnio kosztowało ono od 50 do 60 zł. W 2015 r. podanie anestetyku przy pomocy nowoczesnej metody jest tańsze nawet o 50 proc. To pozytywny sygnał, zważywszy na fakt, że ceny samego leczenia od kilku lat utrzymują się na tym samym poziomie.

Dentyści obniżają ceny
Z roku na rok spadają ceny komputerowych znieczuleń w polskich gabinetach. Powodem jest rosnąca liczba gabinetów, która już na stałe przyjęła nowy sposób znieczulania. Tymczasem jeszcze 5-7 lat temu za znieczulenie przed zabiegiem tą technologiczną nowinką trzeba było zapłacić nawet od 80 do 100 zł. Skąd takie tąpnięcie w cenach?

- Po pierwsze rośnie liczba gabinetów znieczulających tą metodą. Po drugie wielu dentystów zdało sobie sprawę z tego, że cena na poziomie nawet 50-80 zł zniechęca pacjentów do tego typu znieczuleń. Obniżenie cen okazało się korzystne i dla gabinetów i dla pacjentów. - mówi Agnieszka Mazurek z firmy FM Dental.

- Dentyści w ten sposób zyskali pacjentów, dla których wybór gabinetu uzależniony był od dostępu do technologii komputerowego znieczulenia, pacjenci z kolei zyskali dostęp do bezbolesnego znieczulenia, w cenie porównywalnej do znieczulenia strzykawką  - mówi Agnieszka Mazurek.

Cena jak za zwykłe znieczulenie
Efektem tego jest dziś niemal zrównanie cen znieczulenia komputerowego ze znieczuleniem strzykawkowym.  I tak oto w blisko 28 proc. gabinetów kosztuje ono od 20-30 zł. Drugie tyle (25 proc. wycenia je) na 30-40 zł, 40-50 zł zapłacimy w 21 proc. gabinetów stosujących tę metodę.

Więcej niż 50 zł trzeba zapłacić w 12 proc. ośrodków. Już 7 proc. gabinetów i klinik znieczula bezpłatnie w ramach kosztów leczenia - wynika z danych firmy FM Dental. Co ciekawe im mniejsza klinika, tym ceny znieczulenia spadają.

- To pozytywny sygnał ze strony gabinetów, które ceną nie chcą ograniczać pacjentom dostępu do nowej metody. To korzyść dwustronna. Z jednej strony gabinet zyskuje pacjenta, który chce leczyć się i znieczulać bez bólu, ale za rozsądne pieniądze, z drugiej strony pacjent leczony jest w warunkach znacznie bardziej komfortowych, niż kiedy  z powodu ceny byłby skazany na znieczulenie strzykawką - mówi Mazurek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH