PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ze smartfonem do dentysty

Artykuł promocyjny dostarczony przez ActiveMobi Sp. z o.o.
16-01-2015, 12:16
Ze smartfonem do dentysty
Zabiegi, umówienie wizyty, cennik, referencje - te informacje na stronach gabinetów dentystycznych coraz częściej pacjenci sprawdzają w smartfonach. Nic dziwnego, bo usługa stomatologiczna powinna być załatwiona, jak każda inna - sprawnie, szybko i z każdego miejsca - uważa Grzegorz Miśta z firmy ActiveMobi.

Bolący ząb, czy złamana jedynka mogą być problemem, który dosięga nas w najmniej oczekiwanym momencie. W dramatycznej sytuacji po informacje na temat najbliższych gabinetów stomatologicznych sięgamy do urządzeń mobilnych, jadąc jeszcze w komunikacji miejskiej, czy nawet prowadząc samochód.

Dzięki smartfonom możemy łatwo dotrzeć do informacji o tym, jakie gabinety znajdują się w najbliższej okolicy i jaki jest zakres ich usług. Aż 90 proc. wszystkich użytkowników smartfonów wyszukuje firmy online w pobliżu miejsca pobytu. Większość z nich kontaktuje się z firmą, odwiedza ją, czy poleca znalezione w ten sposób firmy innym, lub zostawia w internecie swoją opinię na temat lekarza czy wykonywanych zabiegów. Dlatego dostosowanie stron internetowych gabinetów stomatologicznych do przeglądania na urządzeniach mobilnych ma ogromne znaczenie dla ich potencjalnych klientów.

Dlaczego warto zadbać o stronę mobilną gabinetu?

Tradycyjna strona internetowa na komputery stacjonarne jest nieczytelna i trudna w użyciu dla osób przeglądających ją na urządzeniu mobilnym typu smartfon. Strona nieprzyjazna urządzeniom mobilnym wymaga od użytkowników powiększania i przewijania obszarów strony aby przeczytać jej treść i skorzystać z jej funkcji. Użytkownicy w takiej sytuacji opuszczają witrynę i co więcej prawdopodobnie już nigdy na nią nie powrócą. Alternatywą jest stworzenie strony mobilnej przyjaznej smartfonom, czytelnej i użytecznej.

  • Już 44 proc. Polaków powyżej 15 roku życia posiada smartfona, a co dziesiąta osoba używa tabletu. Udział urządzeń mobilnych osiągnął 10,1 proc. całego ruchu w sieci w pierwszym kwartale 2014 roku - to o 100 proc. więcej niż w roku poprzednim.
  • Z prognoz wynika, że już w 2015 roku więcej użytkowników będzie łączyło się z internetem za pomocą urządzeń mobilnych niż za pomocą komputerów.
  • Wyszukiwarka Google wkrótce będzie oznaczać strony przyjazne dla urządzeń mobilnych. Wszystko po to, aby wskazać użytkownikom szukającym informacji na smartfonach strony tych firm które posiadają stronę mobilną.

...ale ja już mam stronę internetową

Strona mobilna jest oddzielną i niezależną stroną, na którą automatycznie przekierowujesz użytkowników urządzeń mobilnych. Co to oznacza? Jeżeli ktoś wyszuka stronę gabinetu na smartfonie i wejdzie na nią, lub po prostu wpisze adres www w przeglądarce swojego smartfona, trafi na stronę mobilną. Użytkownicy, którzy w ten sam sposób otworzą stronę gabinetu na komputerach, trafią na tradycyjną stronę internetową. Stworzenie nowej strony mobilnej nie wiąże się z przebudową tradycyjnej witryny.

POLECAMY W SERWISACH