• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Z paskami wybielającymi do dentysty

ms
16-12-2015, 15:32
Z paskami wybielającymi do dentysty lek. dent. Małgorzata Skolimowska - Nakoneczna z kliniki Dental Harmony. (foto: infoDENT24.pl)
Firma Oral- B, producent, przeznaczonych do użytku domowego, pasków wybielających zęby 3D White Whitestrips, namawia osoby zainteresowane lśniącym uśmiechem, żeby przed zastosowaniem produktu odwiedziły gabinet dentystyczny. Dlaczego to takie ważne?

- Tylko stomatolog jest w stanie w sposób fachowy ocenić rodzaj i stan szkliwa zębów. Ważne jest także ustalenie czy pacjent ma kłopot z dziąsłami, czy występuje kamień nazębny. Niebezpieczne są oczywiście także ubytki próchnicze oraz poluzowane wypełnienia. Bez specjalistycznych narzędzi, a przede wszystkim bez wiedzy medycznej, nie można wyrokować o stanie uzębienia – wyjaśnia w rozmowie z infoDENT24.pl lek. dent. Małgorzata Skolimowska - Nakoneczna z kliniki Dental Harmony.

W jej przekonaniu, nikt nie powinien stosować preparatów wybielających bez uprzedniej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Czy taka wizyta jest formalnością?

- Bynajmniej, kwituje Małgorzata Skolimowska – Nakoneczna. W jej ocenie, co drugi pacjent, poddany kontroli, może bez przeszkód rozpocząć procedurę wybielania zębów, a to oznacza, że co druga osoba, oczywiście statystycznie rzecz ujmując, wcześniej musi poddać się leczeniu. To podwójna korzyść dla zębów.

Na pytanie infoDENT24,pl jakie są gwarancje, że produkty do wybielania zębów, nawet te powstałe w oparciu o najnowocześniejsze technologie, nie przyniosą w odległej perspektywie skutków ubocznych, Natalia Choroś, associate brand manager, Oral Care Paste&Dentures CE zapewnia, że nowa formuła, zanim pojawi się na rynku, jest przedmiotem analiz i badań laboratoryjnych kilkusetosobowego zespołu naukowców, w którym prym wiodą fizycy i chemicy. - W prace badawcze zaangażowani są oczywiście także lekarze dentyści. To z ich udziałem prowadzone są wieloetapowe badania kliniczne - wyjaśnia Natalia Choroś. - Ostatnie nasze produkty, które znajdą się na polskim rynku w lutym 2016 r., badali dentyści m.in. z: Niemiec, Wielkiej Brytanii i Wenezueli – dodaje Natalia Choroś.

Wyrobami tymi są paski wybielające 3D White Whitestrips, pasta do zębów Blend-a-Med 3D White Luxe Perfection wraz z Blend-a-Med 3D White Whitening Accelerator - produktem przyspieszającym wybielanie zębów.

- Nowa generacja produktów wybielających pozwala nam na wyrażenie przekonania, że dzięki ich zastosowaniu zaledwie w ciągu trzech dni 100 proc. przebarwień zniknie. - Wcześniej nie byliśmy tak kategoryczni, oceniając spodziewane efekty wybielania, mówiliśmy o usunięciu 90 proc. przebarwień – przyznaje Natalia Choroś.

Efekt ten jest możliwy do osiągnięcia dzięki wykorzystaniu drobnych, rozpuszczalnych mikrocząsteczek, które delikatnie usuwają przebarwienia, zapewniając przy okazji uczucie świeżości.

Efekt wybielania osiągany dzięki pastom do zębów 3D White Luxe można wzmocnić stosując środek przyśpieszający wybielanie Whitening Accelerator, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o usuwaniu przebarwień powierzchniowych i utrzymaniu efektu wybielania uzyskanego dzięki pastom. Produkty z linii 3D White mają zastosowanie na wszystkich etapach wybielania zębów: począwszy od skutecznego rozpoczęcia procesu ich wybielania za pomocą pasków wybielających 3D White Whitestrips, poprzez utrzymanie i pielęgnację zębów dzięki paście do zębów 3D White Luxe Perfection, aż po końcowy etap, jakim jest zastosowanie środka przyśpieszającego wybielanie 3D White Luxe Whitening Accelerator.

W Stanach Zjednoczonych, w ciągu ostatnich 14 lat sprzedano ok. 30 mln opakowań pasków wybielających 3D White Whitestrips, dzięki nim – jak zapewnia producent - efekt widocznie bielszych zębów występuje nawet przez 12 miesięcy od zastosowania. Pełna seria zabiegów trwa zaledwie 14 dni

Oczywiście opracowanie produktów wybielających, w oparciu o unikatowe technologie. kosztuje ogromne sumy, dlatego też na ich wdrożenie pozwolić sobie mogą najwięksi uczestnicy rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH