PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wszystko co najlepsze w materiałach stomatologicznych

JDR, ms
26-11-2014, 14:05
Wszystko co najlepsze w materiałach stomatologicznych Raport o biomaterialach w stomatologii (foto: sxc.hu)
Najnowsze biomateriały, najatrakcyjniejsze techniki - powstał specjalny raport IADR/AADR.

International oraz American Associations for Dental Research (IADR/AADR) dwie znaczące organizacje w branży stomatologicznej opublikowały wspólnie raport specjalny sygnowany przez "Journal of Dental Research".

To pierwsza tego typu pogłębiona analiza najnowszych osiągnięć naukowych w branży stomatologicznej przedstawiona w "JDR" pod egidą IADR oraz AADR. W dużej części publikacja dotyczy najnowszych biomateriałów, które po fazie prac projektowych i badań klinicznych wchodzą właśnie na rynek.

- Opracowanie zawiera ponad 20 prac, w większości dotyczących tego co najważniejsze w pracach nad wiodącymi materiałami stomatologicznymi - zapewnia Jack Ferracane wydawca JDR.

Christopher Fox, jeden z wicedyrektorów IADR przekonuje, że zebrany materiał stanowi znakomitą podstawę do podejmowania decyzji nie tylko przez przedstawicieli przemysłu pracującego na potrzeby branży stomatologicznej, ale także przez rządy opracowujące politykę ochrony zdrowia w sferze publicznej. Z raportu płyną jasne wnioski co można zrobić, aby w sposób optymalny osiągnąć cele wynikające z treści Konwencji Minamata, a dotyczącej także kwestii amalgamatów stosowanych w stomatologii.

Przypomnijmy, że Polska podpisała Konwencję Minamata w sprawie rtęci 24 września 2014 r. Celem Konwencji jest kompleksowa ochrona środowiska oraz zdrowia ludzkiego przed przedostawaniem się rtęci do atmosfery, wód i ziemi.

WIęcej: jdr.sagepub.com 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH