PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wojna na pasty do zębów

kan
19-07-2017, 08:27
Wojna na pasty do zębów Producenci past na wyścigi wypuszczają coraz doskonalsze produkty (fot. pixabay)
Nie tylko stomatologia, jako dziedzina wiedzy, nie stoi w miejscu, także środki do utrzymywania jamy ustnej w dobrym zdrowiu dynamicznie się rozwijają.

Przekonanie, że pasta do zębów to "tylko" pasta do zębów burzą produkty dwóch wiodących producentów na rynku środków do czyszczenia zębów - GSK i Oral B. Ich najnowsze produkty, które właśnie się pojawiły na rynku, mają wysoką skuteczność, udokumentowaną naukowo.

Oral-B nie traci impetu 
Nowa pasta firmy Oral-B poprawiająca stan dziąseł i odbudowująca szkliwo to - Gum & Enamel Repair. Jak twierdzi producent środek ten ma najlepiej udokumentowaną kliniczną skuteczność w ograniczaniu problemów z dziąsłami i zapobieganiu erozji szkliwa.

Jest odpowiedzią na społeczny problem jakim są choroby  dziąseł, na które cierpi 50 proc. światowej populacji dorosłych, co w dłuższej perspektywie kończy się utratą zębów.

Pasta Gum & Enamel Repair zawiera fluorek cyny, którego skuteczność w leczeniu stanu zapalnego i krwawienia dziąseł dowiedziono w 31 pracach naukowych.

Najnowszy środek w porównaniu z pastą Oral-B Pro-Expert  zawiera o 70 proc. więcej fluorku cyny, a więc lepiej ogranicza wzrost bakterii i gromadzenie się płytki nazębnej. Co za tym idzie Oral-B Gum & Enamel Repair daje ponad 70 proc. redukcję problemów z dziąsłami w porównaniu z tradycyjnymi pastami do zębów. Nowa pasta remineralizuje osłabione szkliwo i tworzy na zębach warstwę chroniącą przed działaniem kwasów, nawet przy pH<3.5. Używana na co dzień sprawia, że zęby stają się trzykrotnie bardziej odporne na erozję niż przy stosowaniu zwykłej pasty.

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare nie odpuszcza
Natomiast GlaxoSmithKline Consumer Healthcare wypuściła kolejną wersję pasty z rodzaju  Sensodyne pod nazwą Sensodyne Rapid Relief. Jak twierdzi producent  tworzy ona barierę ochronną na odsłoniętej zębinie i zmniejsza wrażliwość zębów w ciągu 60 sekund.

Środek ten odznacza się niepowtarzalną  formułą - poszczególne składniki (w tym fluorek cyny i polimery bioadhezyjne) uaktywniają się pod wpływem wody. Kiedy pasta styka się ze śliną w jamie ustnej, polimery tworzą żelową powłokę na powierzchni zęba, a ta przechwytuje jony fluorku cyny zamykające kanaliki w zębinie.

GSK chwali się, że nawet po jednokrotnym zastosowaniu pasty, a precyzyjniej fluorku cyny, czyli substancji aktywnie przeciwdziałającej nadwrażliwości zębów w paście Sensodyne Rapid Relief, jej składniki wnikają do  kanalików w zębinie na głębokość 80µm. Następuje szybka okluzja i ograniczenie przepływu płynu w kanalikach o 127 proc. w porównaniu z produktami GSK, które są dłużej na rynku.

- Sensodyne Rapid Relief to najlepsza pasta z grupy Sensodyne, które są świetnym produktem, ale ta najnowsza pasta zdecydowanie wśród nich góruje - ocenia prof. Nicola West, periodontolog z University of Bristol.

Więcej: dentistry.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
pasta do zębów   nadwrażliwość zębów   szkliwo   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH