PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wojciech Feć (FM Dental): bezbolesne znieczulanie to ewolucja, nie rewolucja

materiały prasowe/ŁS
28-01-2015, 07:55
Wojciech Feć (FM Dental): bezbolesne znieczulanie to ewolucja, nie rewolucja Wojciech Feć, szef FM Dental (fot. FM Dental, materiały prasowe)
W blisko 800 gabinetach w całej Polsce pracuje ponad 1300 urządzeń Wand, służących do komputerowego znieczulania. - Dentyści nie chcą już składać pacjentom pustych obietnic, np. że zabieg nie będzie bolał – uważa Wojciech Feć, właściciel FM Dental, firmy, która technologię Wand wprowadziła do Polski.

Szef FM Dental zauważa, że polscy dentyści są coraz bardziej otwarci na zmiany w podejściu do znieczuleń przed zabiegami. Na wprowadzenie komputerowego znieczulenia decydują się dziś przede wszystkim te gabinety, które chcą mieć dowód na to, że u nich nie boli.

- W tej grupie znajdują się po pierwsze wysokospecjalistyczne kliniki zajmujące się implantologią i stomatologią estetyczną. Stanowią one około 65 proc. gabinetów korzystających z Wand. Są to również niewielkie, dynamicznie rozwijające się gabinety, często poza miastami wojewódzkimi. W obu przypadkach są to placówki, które w strategiach rozwoju stawiają przede wszystkim na nowoczesne technologie, wprowadzając do swojej pracy rozwiązania, które ułatwiają leczenie - wylicza Wojciech Feć.

Feć podkreśla, że gabinety decydują się na komputerowe znieczulanie, ponieważ nie chcą już składać pacjentom pustych obietnic, np. że zabieg nie będzie bolał albo, że dziecko będzie leczone bez strachu i stresu.

- Wybór na rynku jest ogromny, około 20 tys. praktyk. Konkurencja wśród nich jest dziś tak mocna, że wygrywają tylko te ośrodki, które inwestują w odpowiednie technologie, służące poprawie jakości leczenia - uważa.

Co z zarzutami, że bezbolesność zabiegu to tylko piękne hasło?

- Wand nie jest cudownym, magicznym wynalazkiem, którego samo posiadanie spowoduje eliminację bólu. Lekarz powinien chcieć, ale przed wszystkim potrafić pracować tą technologią - zaznacza szef FM Dental.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH