PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Woda z kranu z czy woda z kranu ale z ozonem?

23-05-2013, 00:01
Woda z kranu z czy woda z kranu ale z ozonem? (fot. O3 Technologies Co. Ltd)
Woda z kranu z czy woda z kranu ale z ozonem? (fot. O3 Technologies Co. Ltd)
Na rynku amerykańskim zaprezentowano nowy hydroelektro-

generator Ozone Boy, który z powodzeniem może być wykorzystywany w gabinetach stomatologicznych do uzdatniania wody z rurociągów. Urządzenie to jest już dostępne w Polsce.

Ozone Boy (O3 Technologies Co. Ltd) można kupić na popularnych serwisach aukcyjnych. Cena nie przekracza 500 zł. Co otrzymujemy w zmian?

Przede wszystkim urządzenie, które nie potrzebuje zewnętrznego zasilania. Wbudowany generator hydroelektryczny skonstruowany jest tak aby ozon wytwarzany był w czasie przepływu wody. Urządzenie po włączeniu zimnej wody uruchamia turbinę, która napędza wewnętrzny genarator wytwarzający ozon.

Co ważne, za pomocą jednego przycisku urządzenie może być wyłączone, a więc stomatolog może zdecydować, czy woda płynąca z kranu ma być nasycona ozonem.

Jak zapewnia producent, urządzenie jest proste w montażu i wygodne w użyciu. Pasuje do większości standardowych kranów.

Specjaliści podkreślają, że woda ozonowana posiada wiele dobroczynnych właściwości: zabija bakterie ok. 3 tys. razy szybciej niż chlor, jest pozbawiona drobnoustrojów oraz szkodliwych związków chemicznych, w tym chloru, zachowując przy tym neutralne pH.

Producent informuje, że Ozone Boy produkuje 0,7 g ozonu na godzinę. Woda przepuszczona przez hydroelektrogenerator  może być wykorzystywana podczas zabiegów stomatologicznych.  Posiada również właściwości higieniczne - pozwala na utrzymywanie czystości w jamie ustnej. Za jej pomocą można również pozbywać się bakterii ze szczoteczki do zębów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   woda ozonowana   Techniki pozamedyczne  

POLECAMY W SERWISACH