• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wańka wstańka w procesie mycia zębów

ms
13-01-2015, 14:11
Wańka wstańka w procesie mycia zębów Szczoteczka do zębów - Wańka wstańka
Wańka-wstańka - to doskonałe rozwiązanie dla szczoteczek do zębów, tak przynajmniej uważa Hamish Khayat 23-letni biznesmen projektant i wynalazcza.

Wańka-wstańka tak nazywają się zabawki dla małych dzieci, które poruszone - wychylają się na boki, lecz się nie przewracają. Zabawka taka samoistnie odzyskuje równowagę i powraca do pionowej pozycji wyjściowej. Trwałość równowagi zabawka zawdzięcza nierównomiernemu rozkładowi masy - środek masy leży blisko jej podstawy.

W oparciu o takie właściwości mechaniczne Hamish Khayat opracował coś co nie jest zabawką, ale pełni taka rolę. Są to mechaniczne szczoteczki do zębów. Inspirację - jak to zwykle bywa - przyniosło samo życie. W domu Hamisha Khayata jeden z domowników miał grypę. Po chwili epidemia rozszerzyła się na wszystkich mieszkańców domu. Hamish Khayat doszedł do wniosku, słusznego lub nie, że choroba rozprzestrzeniła się z powodu nieprawidłowego przechowywania szczoteczek do zębów w jednym kubku, w którym niejednokrotnie w sposób niezamierzony włosia stykają się.

Dobrą metodą na uniknięcie zbyt bliskich kontaktów szczoteczek domowników jest zastosowanie formuły Wańki-wstańki.
Powstał projekt, który trafił do producentów z Chin. W tym czasie Hamisha Khayata załatwił wszelkie certyfikaty, dzięki którym wyrób może być sprzedawany na terenie UE, w USA i Kanadzie. W ciągu sześciu miesięcy sprzedaży (za pośrednictwem stron internetowych) nabywców znalazło 25 tys. szt. szczoteczek z nowymi uchwytami. Z uwagi na fakt, że zawsze stojące szczoteczki fascynują głównie dzieci, Hamish Khayat powołał do życia astronautę Andiego oraz gwiazdę Stellę. To ich wizerunki widnieją na oryginalnych uchwytach szczoteczek do zębów.

Młody biznesmen stara się także o to, aby na jego szczoteczkach widniały bajkowe postaci powszechnie znane dzieciom. Okazuje się jednak, że nie jest to proste, gdyż cały świat Disneya został już zaanektowany przez Oral B. Nikt inny nie ma prawa reklamować wyrobów do higieny jamy ustnej, korzystając z wizerunków postaci wyprodukowanych przez Disneya.

Hamish Khayat chciałby podobne rozwiązanie zastosować w przypadku uchwytów szczoteczek elektrycznych. liczy na to, że na jego elektrycznych szczoteczkach pojawią się wizerunki znanych powszechnie dzieciom bohaterów kreskówek, którzy będą w trakcie szczotkowania śpiewali piosenki z filmów dla dzieci. Długość utworów wyznaczałaby czas, który dzieci powinny przeznaczać na szczotkowanie zębów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH