PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W Wielkiej Brytanii dentyści bez konsekwencji wybielą zęby nieletnim

szaft
11-06-2014, 11:50
W Wielkiej Brytanii dentyści bez konsekwencji wybielą zęby nieletnim W Wielkiej Brytanii dentyści bez konsekwencji wybielą zęby nieletnim (źródło: Fotolia/PTWP)
General Dental Council (GDC) zaktualizowało wytyczne w sprawie wybielania zębów. Według nowych przepisów zabieg może być przeprowadzany również u osób poniżej 18 roku życia.

Jak informują brytyjskie media, zmiana wytycznych, to efekt dwuletniego lobbingu grupy doświadczonych stomatologów. Dentyści domagali się zmian, bynajmniej nie dlatego, że tak bardzo zależało im na śnieżnobiałych uśmiechach Brytyjczyków. Do tej pory prawo nakładało na nich wysokie kary za wybielanie zębów, nawet w przypadkach uzasadnionych medycznie.

Teraz produkty zawierające od 0,1 proc. do 6 proc. nadtlenku wodoru mogą być bezkarnie stosowane przez dentystów u niepełnoletnich pacjentów, o ile wybielanie ma na celu leczenie lub zapobieganie chorobie zębów.

Przypomnijmy, iż powszechnie uważa się, że wiek pacjenta poniżej 18 roku życia jest przeciwwskazaniem do wybielania. Wybielanie jest natomiast wskazane m.in. w przypadku usuwania przebarwień spowodowanych czynnikami wrodzonymi, układowymi, metabolicznymi, farmakologicznymi, urazami, fluorozą, leczeniem antybiotykami z grupy tetracyklin, chorobą hemolityczną noworodków, żółtaczką, porfirią.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH