PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W Warszawie uruchomiono pierwszy denta-point

06-06-2013, 00:01
W Warszawie uruchomiono pierwszy denta-point (fot. Google Maps)
W Warszawie uruchomiono pierwszy denta-point (fot. Google Maps)
W warszawskim centrum handlowym Wola Park uruchomiono pierwszy w Polsce, specjalistyczny punkt sprzedaży artykułów zmniejszających ryzyko powstawania próchnicy.

Prawie milion Polaków nie posiada szczoteczki do zębów, a problemem próchnicy dotkniętych jest 90 proc. dwunastolatków. Te zatrważające dane skłoniły Shop Dent - lidera sprzedaży artykułów do higieny jamy ustnej, do rozpoczęcia budowy sieci specjalistycznych denta-pointów w centrach handlowych. Pierwszy uruchomiono  na warszawskiej Woli.

Jak podkreślają autorzy projektu, denta-pointy to nie tylko sprzedaż ale i edukacja.

- Likwidacja szkolnych gabinetów dentystycznych przeniosła całą odpowiedzialność za zdrowie zębów na rodziców. Ten system się nie sprawdza, a problem jest bardzo poważny. Nie istnieją programy rządowe czy społeczne o dużym zasięgu, które pozwoliłyby zrealizować cele wyznaczone przez Światową Organizację Zdrowia. W prognozach na 2015 rok WHO założyła, że 60 proc. sześciolatków nie będzie miało próchnicy. Nie ma szans na to, aby te założenia zostały spełnione - wskazuje słabość systemu Wojciech Madej, inicjator projektu denta-pointów oraz lekarz stomatolog i właściciel marki Shop Dent.

Równolegle do rynkowego debiutu punktów sprzedaży w mediach społecznościowych Shop Dent uruchomił kampanię edukacyjną pod hasłem "Zęby są ważne".

Źródło: Shop Dent

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   Higiena  

POLECAMY W SERWISACH