PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Uwaga: tani sprzęt, często sprzętem podrabianym

BBC, ms/infoDENT24.pl
22-10-2014, 14:46
Uwaga: tani sprzęt, często sprzętem podrabianym Uwaga na tani sprzęt (foto: freedigitalphotos)
Amazon, eBay, ale nie tylko one - jest wiele portali, z pomocą których sprzedawcy oferują sprzęt stomatologiczny, niekiedy podejrzanie tani.

W I półroczu 2014 r. Medicines and Healthcare Regulatory Agency (MHRA) wykryła 12 tys. przypadków oferowania w sieci podrabianego sprzętu stomatologicznego, wśród wielu pozycji najczęściej zdarzają się turbiny, ale także np. lasery.

Proceder z reguły polega na sprowadzaniu z Chin taniego sprzętu i dołączaniu do niego fałszywych: papierów pochodzenia, certyfikatów CE, gwarancji uznanych producentów światowych marek.

Danny Lee-Frost z MHRA przestrzega dentystów przed zakupem markowego, podejrzanie taniego sprzętu. Z pewnością są to modele składane w Chinach i przemycane do państw UE. Składane w pokątnych fabryczkach chińskie lasery to niebezpieczeństwo dla zdrowia nie tylko pacjentów, ale także obsługującego je personelu. Równie duże kłopoty oznacza praca z nietrzymającą parametrów turbiną lub narzędziami, które wyjątkowo trudno sterylizować. W przypadku problemów, tylko oryginalny sprzęt, dopuszczony do obrotu na terenie UE, zabezpiecza dentystów przed konsekwencjami jego użycia.

Dentyści przy zakupie taniego sprzętu nie mogą tłumaczyć się, że padli ofiarą oszustów, podszywających się pod reprezentantów znanych marek, niska cena powinna każdego, logicznie myślącego człowieka, pobudzić do refleksji. Zbytnia oszczędność stoi w sprzeczności z nieświadomością.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
laser   rentgen   sterylizacja   turbiny  

POLECAMY W SERWISACH