PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Uśmiechnięty dozownik do nici stomatologicznych

ms
26-07-2017, 10:29
Uśmiechnięty dozownik do nici stomatologicznych Flosstime
Nitkowanie zębów jest czynnością niezwykle pożyteczną dla odpowiedniego stanu higieny jamy ustnej, niestety przez wielu odbieraną za niemniej uciążliwą. Łatwo o niej zapomnieć w codziennej gorączce spraw różnych.

Są tacy, którzy dbają o zachowanie codziennego zwyczaju nitkowania zębów. Czynność tę mają ułatwiać automatyczne dozowniki nici stomatologicznych. To po prostu mały plastikowy pojemnik we wnętrzu, którego zmagazynowania jest nić o długości 50 m. Taki odcinek ponoć sprawia, że właściciel dozownika, używając nici codziennie, przez cały rok - nie zostanie zaskoczony nieoczekiwanym wyczerpaniem się zasobnika. Po 12 miesiącach musi jednak zakupić zapasową kasetę. Inwestycja nie należy do kosztownych. Cenę urządzenia skalkulowano na ok. 34 USD, a rocznego zapasu nici - na 6 USD.

Użytkownik powinien przykleić dozownik Flosstime oczywiście tam gdzie przechowuje pasty i szczoteczki do zębów, a dokładniej tam gdzie zazwyczaj używa ich do mycia zębów. W większości przypadków tym miejscem jest łazienka.

Dozownik działa dokładnie tak jak funkcjonują automatyczne urządzenia odmierzające kawałki papierowych ręczników lub odpowiednie porcje mydła w płynie do mycia rąk.

W celu rozpoczęcia nitkowania wystarczy przycisnąć pokrywę dozownika, aby po sekundzie nić stomatologiczna o odpowiedniej długości należycie odmierzona i precyzyjnie przycięta trafiła wprost do rąk użytkownika.

Producent urządzenia zadbał także o to, aby zobligować właścicieli dozownika do systematycznego używania nici stomatologicznych. Zatem w przypadku gdy pokrywa dozownika nie zostanie naciśnięta przez 24 h - podświetlany panel wskaże, iż należy stan ten czym prędzej zmienić. Uruchomienie Flosstime skutkuje inną prezentacją – tym razem przypominającą uśmiechnięte oblicze.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
nici dentystyczne   nitkowanie zębów  

POLECAMY W SERWISACH