PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Unity: komfort rzetelnej informacji

ms
07-06-2017, 07:50
Unity: komfort rzetelnej informacji Jan Zybura z firmy Kol-Dental
Co w unicie stomatologicznym jest najważniejsze dla użytkownika? Tym razem odpowiadamy na pytanie: na czym polega komfort rzetelnej informacji.

Współczesny unit stomatologiczny traci wyraźnie na funkcjonalności, o ile nie zostanie podłączony do sieci internetowej. Wszystkie modele produkowane przez firmę Planmeca komunikują się ze światem zewnętrznym za pomocą rozbudowanego programu Romexis. Powodów jest kilka. Podstawowy to możliwość łatwego przesyłania i archiwizowania obrazu przekazywanego za pomocą kamery wewnątrzustnej. Nie mniej ważne są projekcje pozyskiwane za pośrednictwem aparatów rentgenowskich 2D i 3D. Precyzyjna diagnostyka jest podstawą opracowania właściwej metody leczenia, także  z wykorzystaniem coraz bardziej popularnego systemu CAD CAM. Ważne, że zasoby przetwarzane w Romexis kompatybilne są z programami gabinetowymi Estomed oraz ProDentis.

Wymiana informacji merytorycznej, wykorzystywanej bezpośrednio w procesie leczenia, nie jest jedyną funkcjonalnością, w realizacji której pomocne są łącza internetowe. Globalna sieć daje istotne możliwości w procesie serwisowania unitów marki Planmeca. Mając w każdej chwili i w każdym miejscu dostęp do parametrów pracy sprzętu - służby serwisowe są w stanie w odpowiednim momencie zareagować na wszelkie nieprawidłowości.

Zaalarmowani przez użytkownika, a czasami także bez jego interwencji, możemy na bieżąco śledzić co dzieje się z poszczególnymi modułami unitu. Dzięki takim możliwościom mamy szansę w wielu przypadkach rozwiązać techniczny problem na odległość, a nawet jeśli nie jest to realne – interwencja na miejscu jest zdecydowanie łatwiejsza, bo znamy dokładnie przyczynę pojawienia się problemów.

Awaria jest sytuacją ekstremalną. Dzięki monitoringowi jesteśmy w stanie zawczasu przeciwdziałać złu i służyć pomocą użytkownikowi, zanim on sam zorientuje się, że zbliżają się problemy. Taką przesłanką mogą być na przykład parametry pracy narzędzi - drastycznie odbiegające od zalecanych ustawień. Turbina ustawicznie pracująca na zbyt wysokich obrotach traci na żywotności. Takich niespodzianek można uniknąć.

I jeszcze coś. W przypadku poważniejszej awarii, dostęp on line do systemów funkcjonalnych unitu pozwala na względnie dokładną ocenę przyczyn problemów. W takiej sytuacji służby serwisowe mogą zawczasu przygotować się do działań zaradczych na miejscu. Znakomicie skraca to czas, w którym unit musi być wyłączony z eksploatacji. Regułą jest, że serwisant dokonuje naprawy unitu w ciągu 24 godzin od zgłoszenia, wymiana część zająć może co najwyżej 72 godziny.

Oczywiście omawiam teraz sytuacje ekstremalne, zdarzające się wyjątkowo. Serwisanci najczęściej dokonują planowych przeglądów. Jesteśmy na każde życzenie. O ile użytkownik pewniej czułby się po konsultacji, udzielonej ze strony specjalistów (niezależnie od szkolenia towarzyszącego zakupowi sprzętu), z miłą chęcią zorganizujemy dodatkowe spotkanie, bez względu na to ile czasu minęło od nabycia unitu.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego internetowe łącza są dobrym wsparciem należytej pracy unitu. Właściciele gabinetu dentystycznego mogą na odległość analizować na przykład to w jaki sposób strategiczny sprzęt jest wykorzystywany, interweniować gdy przytrafił się przypadkowy błąd ustawień. To jest szczególnie ważne o ile z jednego stanowiska korzysta kilku lekarzy dentystów. Analiza parametrów roboczych unitu pozwala na merytoryczną ocenę pracy personelu. Nie chodzi oczywiście o inwigilację, a o dodatkowy element zapewniający na przykład większe bezpieczeństwo pacjentom.

Dzięki krytycznej analizie czasu przeznaczanego na określone procedury można pokusić się także o przygotowanie względnie optymalnego harmonogramu ustalania wizyt. Wpływa to pozytywnie na efektywność funkcjonowania praktyki stomatologicznej.

Czytaj także:
Komfort użytkowania unitów stomatologicznych, czyli tak naprawdę co?
Komfort pracy dentysty
Komfort bezpieczeństwa
Komfort pacjenta
Komfort nowoczesności
Komfort ekonomiczny
Komfort estetyki

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH