PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Unity: komfort pacjenta

ms
07-06-2017, 07:50
Unity: komfort pacjenta Unit:
Co w unicie stomatologicznym jest najważniejsze dla użytkownika? Tym razem odpowiadamy na pytanie: na czym polega komfort pobytu pacjenta.

Pacjent w gabinecie dentystycznym czuje się bezpieczny, gdy leczy go godny zaufania dentysta, którego wiedza i technika pracy ściśle graniczą z perfekcją. Na to, żeby tak istotnie było Planmeca oczywiście nie ma wpływu. Możemy natomiast zapewnić pacjentom komfort pobytu w gabinecie stomatologicznym dzięki zaawansowanej konstrukcji foteli dentystycznych. Ich kształt, materiały, z których zostały wykonane - to znowu wynik wielokierunkowych badań, testów uzupełnionych bogatym doświadczeniem zebranym podczas eksploatacji dziesiątek tysięcy unitów.

Pomimo braku podłokietników, które zdecydowanie utrudniają pracę dentystom (dlatego montuje się je tylko na wyraźne żądanie użytkowników), pacjent wygodnie leży na fotelu nawet podczas długo trwających zabiegów. Komfort zapewniają precyzyjnie wymodelowane oparcie i siedzisko. Inżynierowie firmy Planmeca zadbali nawet o to, aby siedziska były opuszczane na wysokość zaledwie 30 cm nad podłożem. To znakomicie ułatwia zajmowanie miejsca na fotelu pacjentom niskim (dzieciom) oraz ludziom otyłym (fotele firmy Planmeca mogą utrzymywać ciężar do 185 kg).

Nie koniec na tym. Unity klasy i Touch umożliwiają leczenie osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Pozwala na to łatwa zmiana usytuowania: fotela (dokładnie jego zagłówka), pulpitu i lampy zabiegowej.


Dla wygody pacjentów unity firmy Planmeca wyposażone są (opcyjnie) w tak zwaną pozycję spłuczkową, w której oparcie fotela usytuować można pionowo. Wówczas to pacjent zdecydowanie łatwiej może wziąć do ręki kubek z wodą i przepłukać jamę ustną. To jeden plus. Drugi polega na tym, że w takim położeniu pacjent ma wyższy komfort prowadzenia rozmowy z dentystą. Pamiętajmy wszak, że merytoryczne dialogi stają się niemal regułą. Coraz bardziej skomplikowane procesy leczenia wymagają uzgodnienia pomiędzy leczącym a leczonym szczegółów: medycznych, organizacyjnych i finansowych.

W niektórych modelach unitów woda podawana do ust pacjenta w trakcie zabiegu jest wstępnie podgrzewana. Wszystko po to, aby tam, gdzie jest to możliwe podnieść komfort pobytu w gabinecie stomatologicznym.

Rozwiązań, służących wygodzie pacjentów, jest zdecydowanie więcej. Wspomnę tylko o ruchomej misce spluwaczki. Dzięki takiemu rozwiązaniu pacjent nie musi za każdym razem wykonywać ekwilibrystycznych ruchów, podnosząc się z fotela, tylko po to, aby przepłukać usta.

Czytaj także:
Komfort użytkowania unitów stomatologicznych, czyli tak naprawdę co?
Komfort pracy dentysty
Komfort bezpieczeństwa
Komfort nowoczesności
Komfort ekonomiczny
Komfort rzetelnej informacji
Komfort estetyki

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH