PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Unity: komfort estetyki

ms
07-06-2017, 07:50
Unity: komfort estetyki Jan Zybura z firmy Kol-Dental
Co w unicie stomatologicznym jest najważniejsze dla użytkownika? Tym razem odpowiadamy na pytanie: na czym polega komfort estetyki.

Czy na pierwszy rzut oka unity firmy Planmeca wyróżniają się na tle konkurencji? Bez wątpienia tak, a to z powodu - lub może bardziej - dzięki charakterystycznemu designowi fińskiego sprzętu.

Planmeca postawiła na sprawdzone wzorce kolorystyczne. Unity produkowane są od lat w jednym odcieniu bieli, który jest barwą neutralną i bez problemu komponuje się z otoczeniem gabinetu stomatologicznego, niezależnie od wystroju jego wnętrza. Oczywiście Finowie nie zapominają o kolorach. Nabywca, kupując unit, ma niemal nieograniczone możliwości wyboru kolorystyki tapicerki fotela dentystycznego. Klientom proponuje się kilka rodzajów materiałów pokrywających siedzisko i oparcie fotela, każdy w kilkunastu kolorach.

Kolory można ocenić wzrokiem. Ważniejszy jest oczywiście komfort pobytu na fotelu. Materiały wypełniające oraz pokrywające siedzisko i oparcie, a także ergonomiczne ukształtowanie fotela gwarantują, że nawet długo trwający zabieg stomatologiczny będzie formą relaksu, jeśli nie dla psychiki, to z pewnością dla kręgosłupa pacjenta.

Na czym polega wysoka estetyka zastosowanych materiałów konstrukcyjnych i osłonowych w naszych unitach? Wszelkie plastikowe elementy konstrukcyjne i osłonowe, powszechnie stosowane w mniej prestiżowych markach, przegrywają rywalizację z aluminium i lekkimi stopami metali przede wszystkim jeśli chodzi o właściwości mechaniczne, ale także ze względu na walory estetyczne. Plastiki pod wpływem działania światła, ciepła i drgań z roku na rok podlegają degradacji: zmieniają właściwości mechaniczne i strukturę powierzchni, tracą pierwotną kolorystykę. To problemy obce unitom firmy Planmeca.

Czytaj także:
Komfort użytkowania unitów stomatologicznych, czyli tak naprawdę co?
Komfort pracy dentysty
Komfort bezpieczeństwa
Komfort pacjenta
Komfort nowoczesności
Komfort ekonomiczny
Komfort rzetelnej informacji

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH