PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Unit marzeń: najtańszy, najdroższy, a może najlepszy?

ms
12-03-2015, 13:51
Unit marzeń: najtańszy, najdroższy, a może najlepszy? Kupujemy unit. Czy starający się racjonalnie gospodarować pieniędzmi zdani są na ryzykowne decyzje inwestycje? (fot. Fotolia/PTWP)
Jaki unit stomatologiczny należałoby kupić? Ten, który ma przy najniższej cenie najwyższą jakość. Szkopuł w tym, że sprzętu, który by spełniał oba kryteria - nie ma. To oczywiste, rzadko kiedy slogan reklamowy odzwierciedla rzeczywistość.

Przy podejmowaniu tak poważnej decyzji biznesowej nie należy kierować się emocjami. Warto zastosować chłodną kalkulację.
Tymczasem to właśnie emocje, a nie logiczne myślenie w 80 proc. decydują o zakupie konkretnego dobra. Nie kupujemy tego co nam jest potrzebne, tylko to co nam się podoba lub co gorsza podoba się innym. Jeśli tak, to w łatwy sposób można manipulować zachowaniami klientów.
Co zrobić jeśli wszyscy producenci unitów stomatologicznych zapewniają, że ich oferta to zestaw modeli prezentujących najwyższą jakość. Pamiętajmy jednak, że o jakości w pierwszej kolejności decyduje ... nabywca, bo jakość - według jednej z bardziej użytecznych naukowych definicji - to po prostu stopień spełniania oczekiwań użytkownika.

Czy warto przy zakupie bliżej przyjrzeć się unitom, które epatują niskimi cenami? Warto z jednego powodu - cen właśnie. Wyjątkowo niskich.
Tani unit dostawca jest w wstanie zaoferować za kwoty pięcio- sześciokrotnie niższe od cen unitów z najwyższej półki. Bywa, że przy braku zdolności kredytowej, możliwie najtańszy sprzęt jest jedynym rozwiązaniem dla właścicieli gabinetów stomatologicznych na dorobku, którzy rozpoczynają funkcjonowanie w branży.

Czy starający się racjonalnie gospodarować pieniędzmi zdani są na ryzykowne decyzje inwestycje? Pytamy Rafała Rytla, pełnomocnika do spraw zarządzania jakością w firmie Makromed.

Niska cena to istotna cecha, uwaga jednak, no co dzień mamy do czynienia z problemami użytkowników najtańszych unitów. Często nasi serwisanci proszeni są o ratunek, w sytuacji gdy producent wyjątkowo taniego unitu zniknął z rynku, pozostawiając właściciela gabinetu dentystycznego z niesprawnym sprzętem. Pomimo chęci okazania pomocy potrzebującym, w zasadzie odradzamy w takich sytuacjach naszym serwisantom interwencje, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że naprawa, nawet ta zakończona sukcesem, spowodować może trudne do przewidzenia skutki w funkcjonowaniu innych podzespołów. W przypadku sprzętu składanego w oparciu o zasadę dwóch byle; byle jak, byle taniej, trudno cokolwiek naprawić bez ryzyka sprokurowania niezamierzonych usterek. Podzespoły w tego typu unitach nie są przystosowane do łatwych napraw. Ze względu na specyficzny montaż i usytuowanie bywa, że niektóre części są w zasadzie nienaprawialne.
To pokazuje jak istotne jest związanie się z dostawcą, który zna swój produkt od podstaw. Makromed jest takim dostawcą. To firma, która się szczyci 20-letnim doświadczeniem. Przez te wszystkie lata rozwijaliśmy produkcję unitów, o których wiemy wszystko. Wiedza to jedno a doświadczenie - drugie W rozwój unitów sterowanych pneumatyczne zawarliśmy własną niebagatelną myśl techniczną. To ważne, że nie składamy unitów w oparciu o rozwiązania licencyjne. Jesteśmy właścicielem rozwiązań stanowiących o istocie funkcjonowania unitów sterowanych sygnałem pneumatycznym.

SŁOWA KLUCZOWE
unity_stomatologiczne  

POLECAMY W SERWISACH