PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Unit implantologiczny (nie tylko) dla fana gadżetów

31-01-2013, 00:55
Unit implantologiczny (nie tylko) dla fana gadżetów (fot. BienAir)
Unit implantologiczny (nie tylko) dla fana gadżetów (fot. BienAir)
Dla wielu lekarzy dentystów tablet to już nie zabawka a naturalny element wyposażenia gabinetu. A kiedy tablet umożliwia zarabianie, właściwie przestaje być gadżetem. Tak jest w przypadku iChiropro.

iChiropro (BienAir) to pierwszy unit implantologiczny, który współpracuje z tabletami iPad oraz iPad2. Nie jest tani kosztuje ponad 20 tys. zł, na szczęście aplikacja dostępna w sklepie Apple AppStore jest już bezpłatna.

Unit posiada siedem kompletnych programów wiodących na rynku systemów implantologicznych (Straumann, Nobel Biocare, Zimmer, Dentsply-Friadent, Biomet 3i, Astra Tech, Thommen Medical). iChiropro znajduje także zastosowanie w endodoncji (jeden program) oraz chirurgii stomatologicznej (cztery zindywidualizowane programy)

Aplikacja umożliwia modyfikowanie parametrów, pomijanie/dodawanie etapów, a także tworzenie oraz zapisywanie własnych ustawień, np.: prędkość obrotów mikrosilnika, moment obrotowy, kierunek obrotów, ilość płynu chłodzącego.

Historia przeprowadzonych operacji zawiera szczegółowe raporty z procedur, dzięki czemu można krok po kroku prześledzić poszczególne etapy zabiegu. Dane te są zaprezentowane w czytelnej formie graficznej (tabele, wykresy). Raporty są dodawane do kartoteki pacjenta.

Unit przewidziano dla kilku operatorów, stąd możliwość dodania kilku profili użytkownika, z których każdy jest skrojony na miarę potrzeb.

Do dyspozycji lekarz ma bezszczotkowy mikrosilnik MX-i LED, który cechuje moc, wysoki moment obrotowy. Łożyska ceramiczne, które raz nasmarowane przez producenta, zwalniają użytkownika z konieczności pamiętania o kłopotliwej pielęgnacji. Mikrosilnik jest przeznaczony do sterylizacji w autoklawie.

Niewielkich rozmiarów kątnica CA 20:1L Micro-Series jest dobrze wyważona oraz posiada małą główkę. Wewnętrzny system chłodzenia ułatwia operowanie narzędziem. Podwójne podświetlenie DUALOOK zapewnia jednorodne, białe światło, które imituje światło dzienne.

Dostępna również aplikacja chirurgiczna oraz prostnice Bien-Air.

Unit posiada innowacyjną pompę perystaltyczną, intuicyjny interfejs, jest wyposażony w wielofunkcyjny sterownik nożny a przy tym jest lekki i łatwy w transporcie.

Podstawowe parametry unitu:

             506 mm - wys.z wieszakiem na płyn fizjologiczny)

             przepływ pompy: 30-125 ml/min

             przepływ wężyków irygacyjnych: 30-125 ml/min

Podstawowe parametry mikrosilnika:

             obroty: 100 do 40'000 obr./min

             bezszczotkowy

             waga: 116,5 gr

             światło: możliwość regulacji

Podstawowe parametry kątnicy:

             przełożenie 20:1

             obroty z Chiropro L: 5 do 2'000 obr./min

             waga: 87 gr

             światło: 15'000lx

żródło: YouTube

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   unit   unit implantologiczny   Sprzęt  

POLECAMY W SERWISACH