PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Translux Wave LED Curing Light - nowa lampa od Heraeus Kulzer

DrBicuspid/Haraeus Kulzer/jsz
07-07-2014, 08:10
Translux Wave LED Curing Light - nowa lampa od Heraeus Kulzer Translux Wave LED Curing Light - nowa lampa od Heraeus Kulzer (fot. Heraeus Kulzer)
Heraeus Kulzer zaprezentował Translux Wave LED Curing Light – nową lampę polimeryzacyjną. Producent zachwala przede wszystkim dużą moc wiązki światła, możliwość pracy w trybie bezprzewodowym oraz niewielką wagę urządzenia.

Translux Wave LED Curing Light waży zaledwie 141 gramów. Nie potrzebuje kabli, aby stać się w rękach dentysty skutecznym narzędziem do utwardzania materiałów stomatologicznych.

Za utwardzanie odpowiada światło LED o długości fal od 440 nm do 480 nm. Fotoinicjatorem jest kamforchinon, znany z dentystyki związek chemiczny, który w połączeniu z aminami tworzy układy inicjujące fotopolimeryzację i utwardzanie plomb.

Translux Wave LED Curing Light wyróżnia fakt, iż emituje ona minimum ciepła, które może doprowadzić do przegrzania miazgi. Producent przekonuje, że swiatłowód jest krótszy niż w przypadku innych modeli. Kąt naświetlania, który wynosi 70 stopni, ułatwia możliwość dokładnego utwardzania tylnych powierzchni zębów.

Urządzenie posiada dwa programy pracy. Zaletą jest szybko ładujący się akumulator Li-ion. Lampa posiada wbudowany radiometr.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH