PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

TENS: technika uśmierzania bólu zębów na każdą kieszeń

ms
20-05-2015, 10:16
TENS: technika uśmierzania bólu zębów na każdą kieszeń CUR: gadżet na ból (źródło: youtube)
Nowinka w gabinecie stomatologicznym taka jak tysiące innych? Nakładka do uśmierzania bólu, jeśli nie wśród lekarzy dentystów, to wśród cierpiących pacjentów może się przyjąć.

Metoda TENS polega na generowaniu impulsów elektrycznych o specjalnie dobranej charakterystyce, w zależności od rodzaju bólu i jego umiejscowieniu. Co do zasady, są to prądy o niskiej częstotliwości. Generowane pole elektromagnetyczne jest w stanie skutecznie zablokować receptory bólu i to niemal natychmiast po uruchomieniu urządzenia. Zasilanie bateriami pozwala na nieprzerwaną pracę urządzenia przez 3 godziny.

Sterowanie tego typu sprzętem odbywać się może także na odległość, za pomocą specjalnej aplikacji wgranej na smartfona.
Zasada blokowania impulsów bólowych docierających do mózgu znana jest nie od dzisiaj. Po raz pierwszy jednak inżynierowie skonstruowali urządzenie o stosunkowo małych rozmiarach, nie sprawiające problemów w codziennym użytku. Z tych powodów CUR może być przełomem w odczuwaniu bólu przez osoby cierpiące np. z powodu zębów. Taki gadżet okazać się może dobrym wsparciem przy pracy z niektórymi pacjentami i przy określonych zabiegach stomatologicznych - utrzymują twórcy CUR.

Urządzenie to ma jeszcze jedną poważną zaletę, kosztuje stosunkowo niewiele, bo 199 USD (149 USD w uruchomionej właśnie przedsprzedaży).

Więcej: youtube.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH